Blizzard porzuci wsparcie dla Windowsa XP oraz Visty

Postęp technologiczny nie omija gier Blizzarda. Miłośnicy produktów "Zamieci", którzy wciąż korzystają z Windowsa XP lub Visty, muszą rozważyć aktualizację systemu na nowszy, bowiem jeszcze w tym roku deweloper zamierza zakończyć wsparcie dla tych OS-ów.

Microsoft definitywnie zaprzestał prac nad tymi systemami odpowiednio w 2009 r. i 2012 r. Z uwagi na dużą liczbę graczy, którzy ciągle z nich korzystałi, Blizzard nie zaprzestał wsparcia dla swoich gier na tych platformach - wręcz przeciwnie, kontynuuje je po dziś dzień. Niemniej z każdym kolejnym rokiem użytkowników XP-ka i Visty ubywa, dlatego deweloper postanowił w końcu porzucić aktualizacje produktów na wspomniane wersje Windowsa. Gdy to się stanie, nikt nie będzie w stanie uruchomić gry Blizzarda na komputerze zaopatrzonym w jeden z wymienionych OS-ów.

Użytkowników XP-ków i Visty uspokajamy: zmiana nie nastąpi prędko. Blizzard planuje zaprzestać wsparcia w bieżącym roku, jednakże na razie nie podano żadnych wiążących terminów. Niemniej jeśli wciąż gracie na jednym z wymienionych wyżej Windowsów i planujecie nadal korzystać z produktów "Zamieci", to najwyższa pora oswoić sie z myślą o aktualizacji oprogramowania.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: