Janusz Cyran

Biogram

Brak noty biograficznej autora.

News

Grudniowy numer magazynu Nowa Fantastyka trafił właśnie do sprzedaży. W środku jak zwykle solidna dawka fantastycznej publicystyki i prozy, w tym m.in. opowiadanie Janusza Cyrana pt. Koniec Aureusa.

więcej...

Pod lupą

Teoria Diabła i inne spekulacje - Janusz Cyran - Recenzja

W powszechnym mniemaniu uważa się, że ludzka natura dzieli się z grubsza na dwa główne rodzaje: tzw. umysł ścisły – matematyczny, racjonalny, oraz humanistyczny – otwarty, twórczy. Myśl o tym, iż jednostka mogłaby łączyć w sobie obie te cechy większości z nas wydaje się absurdalna. Istnieje jednak żywy dowód na poparcie tej tezy - Janusz Cyran. Jak inaczej traktować bowiem osobę, która z wykształcenia jest fizykiem, prowadzi firmę informatyczną, a jednocześnie potrafi tworzyć w swej wyobraźni fascynujące, niebanalne światy?

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor: wielu (zobacz wszystkich)
Wydawca: Powergraph
Data premiery: 22.10.2011

Dla pokoleń czytelników był Mistrzem, dla pokoleń autorów wzorem. Zmarły przed pięcioma laty pisarz i filozof, Stanisław Lem, w tym roku obchodziłby 90. rocznicę urodzin. Ten zbiór powstał po to, żeby go uhonorować.Sztuczne inteligencje, wirtualne światy, androidy zastępujące człowieka. Fabuły, których areną jest cały Wszechświat. Obce planety, na których odkryto ślady życia.

Autor:
Wydawca: Powergraph
Data premiery: 10.09.2011

Światy z prozy Janusza Cyrana są wywiedzione rodem z obrazów Zdzisława Beksińskiego: pełne niewypowiedzianego zachwytu i przejmującej grozy. Czytelnik odnajdzie tu Diabelskie Sztuczne Inteligencje i nadprzyrodzone ingerencje w upadających światach, twarde naukowe fakty i oszałamiające literackie pejzaże.Jak wygląda Ziemia pożerana przez oszalałą nanotechnologię? Jak zweryfikować elektroniczne kłamstwa? Jak biblijny Herod odnajdzie się w świecie cyberpunka? Sprawdź, jak autor – fizyk i programista – widzi piekła naszej przyszłości.

Strony: 1