Paweł Paliński

Biogram

Urodzony w 1979 roku w Warszawie. Debiutował w „Fahrenheicie", następnie pojawił w „Nowej Fantastyce". Wniósł swój drobny wkład do antologii horroru „Pokój do wynajęcia" i „Trupojad". Zebrał za te dokonania dobre i złe recenzje - tych dobrych uzbierało się odrobinę więcej. W Fabryce Słów zadebiutował w 2009 roku autorskim zbiorem opowiadań „4 pory mroku”. To wszystko wydarzyło się na przestrzeni czterech ostatnich pracowitych lat.

Po ukończeniu stołecznej uczelni w 2005 roku, gnany tolkienowską wręcz tęsknotą, wybrał dobrowolne wygnanie i ruszył na południe Polski - w stronę gór. Obecnie przemierza Kotlinę Sandomierską. Góry wydają się coraz bliższe.

News

Dzisiaj swoją premierę ma nowa książka Pawła Palińskiego pt. Polaroidy z zagłady. Najnowsze dzieło pisarza przenosi nas w post-apokaliptyczne klimaty, o czym można przekonać się z lektury fragmentu, który udostępniło wydawnictwo Powergraph.

więcej...

Pod lupą

Polaroidy z zagłady - Paweł Paliński - recenzja prapremierowa!

Nie da się ukryć, że moda na powieści osadzone w realiach postapokaliptycznych coraz bardziej przybiera na sile. Ulegli jej już między innymi Michał Gołkowski, Bartek Biedrzycki czy Paweł Majka. Niedawno do tego grona dołączył również znany z 4 Pór Mroku Paweł Paliński.

Akcja Polaroidów z zagłady toczy się w niewielkim miasteczku o wdzięcznej nazwie S.. Położona gdzieś w województwie podkarpackim miejscowość padła ofiarą bliżej niezidentyfikowanej katastrofy, w wyniku której jego populacja niemal całkowicie wyginęła bądź zamieniła się w pogrążonych w lunatycznym transie Biernych.

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor:
Wydawca: Powergraph
Data premiery: 06.09.2014

Kiedy przychodzi zbyt wcześnie, przynosi cierpienie. Co jednak, jeśli nadejdzie za późno?Opowieść o śmierci zawsze jest historią o samotności. Teresę Szulc opuścili wszyscy. Podobnie jak jej miasto i wszystkie miejscowości w okolicy. Czy jednak naprawdę jest sama? Co można uczynić, kiedy zostało się ostatnim człowiekiem – w S., w Polsce, na Ziemi? Pozostaje walka o przetrwanie.

Autor: wielu (zobacz wszystkich)
Wydawca: Powergraph
Data premiery: 22.10.2011

Dla pokoleń czytelników był Mistrzem, dla pokoleń autorów wzorem. Zmarły przed pięcioma laty pisarz i filozof, Stanisław Lem, w tym roku obchodziłby 90. rocznicę urodzin. Ten zbiór powstał po to, żeby go uhonorować.Sztuczne inteligencje, wirtualne światy, androidy zastępujące człowieka. Fabuły, których areną jest cały Wszechświat. Obce planety, na których odkryto ślady życia.

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 11.09.2009

W ciemności nie widzi się własnych dłoni. Dzień w dzień pokornie zakładasz ciasny kołnierz istnienia. Przeżuwasz, trawisz, wydalasz. Pomału, niezauważalnie ślepniesz na ohydę codzienności. Ludzie wokół zżerają się nawzajem. Tym, którzy żrą najszybciej stawia się pomniki. Rzeczywistość coraz mocniej zaciska się na szyi. Debiutancki zbiór opowiadań mistrza metafory, o którym Łukasz Orbitowski napisał: Momentami, Paliński jest Kingowski po obłęd, ale jego tekst przeraża nieludzką zwyczajnością – potworność przyczajona w człowieku czasem jest przecież banalna.

Strony: 1