Namco BANDAI pozywa CD Projekt RED

Nieco z boku spraw związanych z nowym patchem do Wiedźmina 2 toczy się inna ciekawa sprawa. Otóz Namco BANDAI, światowy dystrybutor gry, złożył w sądzie w Lyonie pozew przeciwko CD Projekt RED. Jak czytamy w oświadczeniu, sprawy przybrały taki obrót, ponieważ CDPR złamał postanowienia umowy usuwając bez zgody Namco zabezpieczenie DRM, a także podpisując umowę z firmą THQ na dystrybucję konsolowej wersji najnowszego Wiedźmina.

Podobnie jak w większości tego typu spraw najpierw próbowaliśmy polubownie zakończyć spór. Próby spełzły na niczym, dlatego liczyliśmy się z tym, że nasz partner prześle pozew do sądu - powiedział Adam Kiciński, prezes CDPR.

Co więcej, Namco wstrzymało wypłatę pieniędzy z tytułu sprzedaży detalicznej do czasu wyjaśnienia sprawy przez sąd. Kiciński jest jednak pewny swojej racji.

 

Umowa, którą podpisaliśmy w zeszłym roku, dotyczyła tylko i wyłącznie dystrybucji „Wiedźmina 2” w wersji na PC. Zapisy były bardzo starannie doprecyzowane, żeby uniknąć wszelkich niejasności. Namco Bandai miało opcję pierwszeństwa przy wyborze przez nas dystrybutora wersji na Xbox 360. Mogło skorzystać, ale nie skorzystało z pewnych preferencji. W tej sytuacji wybraliśmy ofertę, którą złożyło nam THQ - wyjaśnia.

Kiciński zapewnia, że sytuacja firmy jest stabilna, zaś spór z Namco nie wpłynie w żaden sposób na produkcję konsolowego Wiedźmina 2. O kolejnych aktach w tej ciekawej sprawie będziemy oczywiście na bieżąćo was informować.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.