Literatura: Autor

Wybierz autorów, których nazwiska rozpoczynają się na literę:
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Y Z

Mel Odom

Brak noty biograficznej autora.

Artur Olchowy

Bezczelny gówniarz z Warszawy, któremu się wydaje, że jest pisarzem. Współtwórca GOREktywu i emerytowany stołeczny konwentorob. Prywatnie usłużny niewolnik świnek morskich – liczy na dobrą posadę w Nowym Porządku, gdy już przejmą władzę nad światem. Nie lubi o sobie pisać w trzeciej osobie, prawda, Arturze? Prawda.

Henry Lion Oldi

Dmitrij Jewgieniewicz Gromow urodził się 30 marca 1963 roku w Symferopolu. W 1969 wyjechał z rodzicami do Sewastopola, a w 1974 do Charkowa, gdzie mieszka do dzisiaj. W 1980 roku, rozpoczął studia na Politechnice Charkowskiej, na kierunku technologii substancji nieorganicznych. Naukę ukończył z wyróżnieniem w roku 1986 jednak pracę w zawodzie porzucił i całkowicie oddał się literaturze.

Jewgienij T. Olejniczak

Urodził się w 1972 roku w Nowej Hucie, gdzie mieszka do chwili obecnej. Podobno typowy Koziorożec. Syn pisarki. Po maturze częściej przebywał za granicą niż w kraju. Imał się wielu zawodów, między innymi jeździł z niemieckim cyrkiem po Szwecji, szczepił kury pod Neapolem, widziano go również we Francji i w Szkocji. W Polsce przeszedł eliminacje do teleturnieju Wielka Gra z tematu „Sergiusz Prokofiew, życie i twórczość”, ale teleturniej zszedł niestety z anteny.

Maciej Oleszek

Brak noty biograficznej autora.

Łukasz Orbitowski

Urodzony w roku 1977. Przedstawiciel nurtu poważno–jajcarnego w literaturze polskiej. Nie boi się eksperymentów. Pisze krwią, potem i wódką. Jeden z nielicznych rodzimych autorów grozy, prekursor tematyki nadwiślańskiej w polskiej fantastyce. Publicysta, felietonista, redaktor, recenzent literacki i filmowy. Właściciel dwóch kotów, lokalny patriota krakowskiego Podgórza, regularny bywalec tamtejszych kawiarń.

Jakub Oren

Brak noty biograficznej autora.

Rafał W. Orkan

Urodzony we Wrocławiu 10 kwietnia 1980 roku. Debiutował w czerwcu 2007 w „Science Fiction, Fantasy i Horror”, ale rozkwitł i literacko dojrzał w ZakuŻonych Warsztatach periodyku internetowego „Fahrenheit”. Wewnętrznie niezdolny do podporządkowania się systemowi państwowej edukacji, porzucił szkołę, skutkiem czego w rubryczkach poświęconych wykształceniu wpisuje dziś - „podstawowe”.

Marek Orłowski

Marek Orłowski, a właściwie Marko Szapkarow–Orłowski, urodził się w 1958 roku w Warszawie. Jest absolwentem ASP w macedońskim Skopje. Pasjonuje się jeździectwem, sportami wodnymi i turystyką górską, ale też historią średniowiecza i zabytkową bronią. Aktywny tryb życia łączy z zamiłowaniem do czytania książek o dość eklektycznie dobranej tematyce.

Piotr Owcarz

Brak noty biograficznej autora.

Strony: 1