Żywiolak ognia

Vademecum gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Gry PC - Vademecum - Wiedźmin 2: Zabójcy królów - Bestiariusz - Olbrzymie potwory - Żywiołak ognia

Żywiołak ognia, podobnie jak stwory pokoniunkcyjne, pochodzi z innej rzeczywistości i nasz świat jest dla niego obcy. Wedle filozofów nie odczuwa emocji i nie myśli w taki sposób, jak chociażby trolle czy inne swojskie stwory. Całkowicie kontrolowany przez magię, jest posłusznym wykonawcą rozkazów czarodzieja. Jeśli jego mistrz jest namiętnym palaczem, żywiołak służy ogniem do fajki, a jeśli jest zagrożony, żywiołak spopiela jego wrogów.

Ogień nie jest jedyną bronią żywiołaka. Jeśli kiedykolwiek oberwaliście płonącym konarem, macie jako takie pojęcie, co czeka was podczas spotkania z tym potworem. Wiedźmini rzadko mają z nimi do czynienia, wiedzą jednak, że Znak Igni jest bezużyteczny, za to styl silny wręcz przeciwnie. Prawdziwie zabójcze są kontry żywiołaka, nie wolno się nadto odsłaniać. Trzeba również mieć baczenie na liczne niespodzianki z wykorzystaniem płomieni. W ogóle zaś najlepiej grzecznie poprosić czarodzieja, żeby odwołał swojego pupila.

Podpalenie żywiołaka ognia nigdy nie jest mądrym pomysłem, więc w walce z tą istotą można zapomnieć o Znaku Igni. Stworzenie jest również odporne na trucizny i wykrwawienia, jako że jego ciało to czysty ogień. Żywiołak nie ma żadnych słabych stron, ale z niezłym skutkiem można wobec niego zastosować większość środków z wiedźmińskiego arsenału.

Składniki alchemiczne/rzemieślnicze: Ametystowy pył, Diamentowy pył, Kamień żywiołów, Ruda czerwonego meteorytu, Ruda niebieskiego meteorytu, Ruda żółtego meteorytu


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:


Solucja i poradnik do gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: AlchemiaBestiariuszBohaterowieCechyEkwipunekGlosariuszMini-gryPrzewodnikUmiejętnościZdolnościZnaki