Fantastyka: Autor

Wybierz autorów, których nazwiska rozpoczynają się na literę:
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Y Z Ż

Brak noty biograficznej autora.

Przyszedł na świat w roku siedemdziesiątym siódmym, gdzieś w cieniu świętej wieży. W szkole podstawowej wzorowy uczeń, później mu przeszło, tak że ledwie skończył średnią i studia. Kontestator i buntownik, większość życia przepracował fizycznie, ale też mu przeszło. Pisze od dziecka, czyli odkąd skończył trzydzieści pięć lat. Za dnia przykładny mąż i ojciec, w nocy wymiotuje słowami w ilościach niezliczonych na ekran komputera.

Pochodzący z Kanady autor, który pisze od ponad dekady, tworząc zarówno fan fiction, jak i własne opowieści. Zaczynał od wydanego swoim nakładem technothrillera „Thermals”. Jest twórcą bestsellerowego cyklu Odyssey One, a także Warrior’s Wings oraz wielu innych książek. Najnowsza powieść Evana to altenatywna historia „Heirs of Empire”. Chociaż jego wykształcenie związane jest z komputerami i choć od ponad dekady pracuje stale w lokalnym zakładzie przetwór­stwa, pisanie zawsze było jego prawdziwą pasją.

Brak noty biograficznej autora.

Brak noty biograficznej autora.

Łukasz Czarnecki – ekscentryk, historyk (lepiej go nie pytać, do której epoki chciałby się przenieść), badacz dziejów Azji Wschodniej i kultury popularnej, popularyzator nauki, członek redakcji „Nowej Fantastyki”. Jego przyjaciele, krewni i znajomi twierdzą, że zawsze ma w zanadrzu jakąś niezwykłą opowieść (często z własnego życia). Uzależniony od zielonej herbaty, książek i komiksów oraz japońskich drzeworytów.

Właściwie Galija Abrekowna Iksanowa - autorka fantastycznej wersji Bridget Jones. Miłośniczka książek i kotów, mieszka w Astrachaniu. Zadebiutowała w 2003 roku jako współautorka (wraz z Andriejem Bielaninem) powieści „Profesjonalny zwierzołak”, która rozrosła się w pięciotomowy cykl i przyniosła literackiemu tandemowi niemałą popularność. Tworzy w lubianym na wschodzie stylu fantasy humorystycznej.

Rocznik 1973. Bydgoszczanin. Z zawodu konserwator zabytków, obecnie żeglarz. Gdy nie żegluje po morzu, pisze. W przeszłości publikował opowiadania w magazynie „Science Fiction” i na portalach internetowych. Teraz próbuje dłuższych form.

Strony: « Pierwsza 7 8 9