Sezamie, otwórz się: Wiedźmińskie przyprawy

Solucja i poradnik gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - Serca z kamienia

Wstęp

Kiedy w trakcie misji Sezamie, otwórz się! po raz pierwszy spotkasz się z Nieznajomym w chacie zielarza (1), ten wyjawi ci plan skoku na Dom Aukcyjny Borsodych. Jednym z jego ważnych elementów okaże się unieszkodliwienie strażników przy pomocy specjalnej mikstury. Jej przygotowaniem oraz zaaplikowaniem zajmiesz się osobiście.

Mapy

Oxenfurt

1 - Chata zielarza.

2 - Dom Aukcyjny Borsodych.

3 - Maarten.

 

Opis przejścia

Nieznajomy wręczy ci recepturę mikstury na przeczyszczenie i poleci, abyś na jej bazie stworzył stosowny eliksir i przekonał kucharza z Domu Aukcyjnego Borsodych do dodania go do jedzenia strażników w dniu napadu. Nic prostszego, prawda?

Aby stworzyć Miksturę na przeczyszczenie, będziesz potrzebował krasnoludzki spirytus, dwa flakony z krwią zgnilca oraz dwa kwiaty tojadu. Zapewne wszystkie ingrediencje będziesz już posiadał w swoim ekwipunku, ale jeśli z jakiegoś powodu tak się nie stanie, to brakujące składniki możesz odkupić od zielarza, którzy użycza swej piwnicy Nieznajomemu. Cudowną miksturę stworzysz w standardowym procesie alchemii.

Tak wyposażony udaj się w pobliże Domu Aukcyjengo Borsodych, by odnaleźć tamtejszego kucharza. Jak tego dokonać? Otóż poprzez podsłuchiwanie samych strażników! W okolicy budynku będą kręciły się trzy pary żołdaków. Musisz podejść do takiej pary - byle nie zbyt blisko! - i użyć wiedźmińskich zmysłów, by usłyszeć rozmowę. Podczas jednej z takich niezobowiązujących konwersacji strażnicy wspomną o niejakim Maartenie, który ma w zwyczaju osobiście łowić ryby przyrządzane później dla tutejszej straży. W ten oto sposób dowiesz się, że poszukiwanego kucharza można spotkać częśto na nabrzeżu nieopodal zachodniej bramy miasta (3). Tam też się udaj.

Maartena zastaniesz właśnie podczas wędkowania. Możesz przekonać go do współpracy złotem, płacąc 500 novigradzkich koron i zyskując 50 PD, lub Znakiem Aksji, za co w przypadku powodzenia uzyskasz 40 PD. Tak czy inaczej kucharz zgodzi się włączyć twoją miksturę do jadłospisu strażników, a ty otrzymasz dodatkowe 150 PD za ukończenie zadania.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.