Strażnicy Brzytwy

Vademecum gry TES V: Skyrim


STRAŻNICY BRZYTWY

Żyjący potomkowie Wewnętrznego Kręgu

Jorgen z Morthal, ósme pokolenie klanu Toporników, które dzierży Rękojeść Brzytwy Mehrunesa. Syn Halnira, syna Hroia, syna Koliego, syna Maltego, syna Lygrleida, syna Neddrira, syna Lennego.

Ghunzul, herszt bandytów Pękniętego Kła i ósmy w kolejności właściciel odłamków Brzytwy Mehrunesa. Syn Shelakha, syna Moga, syna Grula, syna Durgoba, syna Uzgakha, syna Ramolga, syna Othmasha.

Drascua, przywódczyni Renegatów z Martwej Babiny, ósma w kolejności właścicielka głowicy Brzytwy Mehrunesa. Córka Cairine, córki Edany, córki Malviny, córki Muriel, córki Riane, córki Cayleigh, córki Sorchy.

TŁO HISTORYCZNE

Ze wszystkich grup, które zobowiązały się wypędzić kult Mitycznego Brzasku z Tamriel, żadna nie osiągnęła tak nieoczekiwanych sukcesów, jak Strażnicy Brzytwy. Powołano ich z początku do tego, by zniszczyli resztki Mitycznego Brzasku. Grupę przemianowano po tym, jak odnaleźli legendarny artefakt Mehrunesa Dagona. W jaki sposób odnaleźli Brzytwę, wciąż pozostaje nieodkrytą tajemnicą. Jasne jest jednak, że nie byli oni członkami nieudanej ekspedycji Frathena Drothana do Varsa Baalim. W rzeczywistości cesarskie annały wspominają o nich dopiero pięćdziesiąt lat po tej wyprawie.

Brzytwę podzielono pomiędzy trzech najwyższych stopniem członków wewnętrznego kręgu. Mają oni przekazywać jej elementy z pokolenia na pokolenie najstarszemu potomkowi „dopóty, dopóki bliźniacze księżyce nie znikną z niebieskiego sklepienia". Choć różnie interpretowano tę przysięgę, księżyce rzeczywiście zniknęły podczas Nocy Pustki 4E 98-100. Mimo to fragmenty Brzytwy przekazywane są kolejnym pokoleniom po dziś dzień.

Prześledzenie genealogii członków wewnętrznego kręgu było niezwykle trudne ze względu na ich nietypową naturę. Przywódca Strażników Brzytwy był Nordem i, na szczęście, dzięki zapiskom rodzinnym łatwo było zdobyć odpowiednie informacje. Pozostałymi członkami kręgu byli ork i kobieta pochodząca z Pogranicza, których kulturowa pogarda wobec słowa pisanego okazała się poważną przeszkodą. Na szczęście Othmash gro-Gularz i jego synowie służyli w Legionie Cesarskim. Największe problemy sprawiło mi spisanie historii córek Sorchy. W końcu jednak odkryłem skrupulatne zapiski podatkowe w mieście Markart, w których podano daty narodzin krewnych Sorchy jedynie w celu zebrania marnych opłat. Aktualna potomkini Sorchy, Drascua, uciekła do Martwej Babiny po incydencie w Markarcie. Jarl uważa ją za główne zagrożenie dla swej twierdzy.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:


Solucja i poradnik do gry TES V: Skyrim

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: AtrybutyBibliotekaDLCEkwipunekKsięgi umiejętnościLikantropiaMagiaMiastaOsiągnięciaPrzestępstwaRasyRodzinaSmocze KrzykiTrenerzyTworzenie postaciUmiejętnościWampiryzmZaklęciaZaklinanie