Klasy

Przewodnik gry Dragon Age: Początek

Każda z postaci Dragon Age: Początek specjalizuje się w jednej trzech profesji: wojownika, maga lub łotrzyka. Wybór klasy zależny jest przede wszystkim od preferowanego stylu gry, ponieważ w bardzo znaczący sposób wpływa na rozgrywkę. Dodatkowo, na 7-ym i 14-ym poziomie doświadczenia każdy bohater będzie mógł wybrać specjalizację, zapewniające unikalne talenty i premie do umiejętności.

Wojownik

cRPG - Dragon Age: Początek - Klasy - Wojownik

Wojownicy to mistrzowie we władaniu bronią, zarówno tą do walki w zwarciu, jak i na dystans. Są w stanie wytrzymać i zadać ogromne obrażenia, doskonale rozumieją zagadnienia z zakresu taktyki i strategii.

Dostępne specjalizacje: Berserker, Templariusz, Czempion, Łupieżca

Premie rasowe: +4 do siły, +3 do zręczności, +3 do kondycji

Mag

cRPG - Dragon Age: Początek - Klasy - Mag

Magia może być równie niebezpieczna, co potężna. Dla tych, którym brakuje siły woli, aby ją okiełznać, staje się przekleństwem. Złe duchy pragnące przedostać się do krainy żywych lgną do magów, jak ćmy do światła, sprawiając, że nie tylko oni, ale wszyscy wokół nich znajdują się w ciągłym niebezpieczeństwie. Dlatego właśnie magowie magowie żyją w odosobnieniu, z dala od świata, któremu zagrażają.

Dostępne specjalizacje: Uzdrowiciel Dusz, Zmiennokształtny, Mistyczny Wojownik, Mag Krwi

Premie rasowe: +5 do magii, +4 do siły woli, +1 do sprytu

Łotrzyk

cRPG - Dragon Age: Początek - Klasy - Łotrzyk

Łotrzykowie to wszechstronnie wyszkoleni poszukiwacze przygód wywodzący się z najróżniejszych zawodów. Wszyscy posiadają pewną sprawność w otwieraniu zamków i wykrywaniu pułapek, co sprawia, że są cennym nabytkiem dla każdej drużyny. Nie nadają się do walki w pierwszej linii, ale gdy uda im się zaskoczyć przeciwnika i zadać cios w plecy, efekt może być piorunujący.

Dostępne specjalizacje: Łowca, Bard, Szampierz, Skrytobójca

Premie rasowe: +4 do zręczności, +2 do siły woli, +4 do sprytu


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.