BioWare Points wkrótce przestaną istnieć. EA podjęło decyzję o wycofaniu cyfrowej waluty

NIeco ponad dekadę temu BioWare stworzyło swoją własną, specjalną walutę. BioWare Points, gdyż takie miano otrzymała, miała służyć przede wszystkim do zakupu DLC. Wkrótce jednak niesławne punkt przestaną działać.

O takiej decyzji EA poinformowało użytkowników platformy Origin w oficjalnym e-mailu. Podjęto również decyzję, że DLC, które wymagały użycia BioWare Points, będą od teraz dostępne za darmo. Dotyczy to cyfrowych dodatków do następujących gier:

  • Dragon Age: Początek,
  • Dragon Age II,
  • Mass Effect 2,
  • Mass Effect 3 (z wyłączeniem pakietów multiplayerowych).

Pozostałe na koncie BioWare Points przez następne 90 dni będzie można nadal wydać na paczki multi do Mass Effecta 3. Po 11 października 2022 r., który jest datą krańcową obsługi BioWare Points, owe Multiplayer Packs będzie można nabyć jedynie za zdobyte w grze Kredyty.

 

Oczywiście osoby, które wcześniej zakupiły DLC przy pomocy BioWare Points, zachowają do nich nowy dostęp. Pozostali mogą pobrać te dodatki za darmo poprzez klienta Origin lub z niniejszej strony, jeśli wybrana gra została zakupiona poza platformą należącą do EA (np. na Steamie lub GOG.com).

Warto zaznaczyć, że BioWare Points są jedyną cyfrową walutą, która zniknie z Origina. Kryształy oraz Platyna będą działać tak jak dotąd.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.