Zdolności

Przewodnik gry Dragon Age II

Zdolności w Dragon Age II to specjalne, unikatowe umiejętności, które postaci mogą stosować w czasie walki oraz poza nią (w przypadku magów są to zaklęcia). Są one skupione w drzewkach, które można rozwijać podczas awansu na kolejne poziomy doświadczenia, jednakże tylko w przypadku spełnienia wszystkich wymagań.

Zdolności można podzielić na trzy zasadnicze kategorie:

  • Aktywowane - są to zdolności, które bohater używa natychmiast po wybraniu. Zazwyczaj ich użycie wiążę się z zużyciem konkretnej liczby Many/Wytrzymałości. Ważny jest również wskaźnik "odnowienia", który wskazuje, po jakim czasie daną zdolność można aktywować ponownie.
  • Bierne - zdolnosci te zapewniają stałe premię do atrybutów lub umiejętności. Po dokonaniu wyboru takiej zdolności już nigdy więcej nie trzeba się nią przejmować.
  • Podtrzymywane - są to zdolności, które zapewniają tymczasowe efekty do momentu ich dezaktywacji. Użycie zdolności podtrzymywanej wymaga zarezerwowania pewnej procentowej ilości Many/Wtrzymałości, aby zasilać daną zdolność przez cały okres jej działania. Oznacza to, że tej puli Many/Wytrzymałości nie można używać do aktywowania pozostałych zdolności. Dezaktywowanie zdolności podtrzymywanej przywraca zarezerowaną wcześniej ilość Many/Wytrzymałości.

Poniżej prezentujemy pełną listę dostępnych w Dragon Age II zdolności z podziałem na konkretne drzewka. Każda z klas postaci posiada po 6 standardowych drzewek zdolności oraz 3 specjalistyczne. Ponadto, każdy z kompanów Hawke'a posiada własne drzewko zdolności, które zapewniają im unikatowe umiejętności.

Łotrzyk

Zdolności tradycyjne:

Zdolności specjalistyczne:

Mag

Zaklęcia tradycyjne:

Zaklęcia specjalistyczne:

Wojownik

Zdolności tradycyjne:

Zdolności specjalistyczne:

Towarzysze

Zdolności specjalistyczne:


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.