Konwencje Cytadeli

Przewodnik gry Mass Effect 2

Te negocjacje dyplomatyczne były następstwem Rebelii Krogańskich i zniszczeń wywołanych tym konfliktem oraz próbą zdystansowania się Rady od brutalnych metod walki krogan. Konwencje regulują stosowanie broni masowego rażenia (tzw. broni ABC - atomowej, biologicznej i chemicznej). Broń taka wprowadza zmiany środowiskowe na zaatakowanej planecie. Do kategorii ABC nie zalicza się bomby, która stworzy potężny krater; należy do niej jednak bomba, po użyciu której zapanuje nuklearna zima. Użycie broni ABC jest zabronione na 'planetach-ogrodach', których ekosfera jest gotowa na przyjęcie osadników - planetą taką jest na przykład Ziemia. Jeśli taka planeta zostanie zniszczona, jej środowiska nie da się odtworzyć przez miliony lat. Konwencje nie zabraniają użycia broni ABC na planetach o warunkach wrogich osadnictwu czy w zamkniętym środowisku stacji kosmicznych. Wojska różnych ras nadal pracują nad taką bronią i przechowują ją w swoich magazynach. Konwencja klasyfikuje broń masowej zagłady według poziomu stwarzanego zagrożenia. Stopień I oznacza największe niebezpieczeństwo dla pokoju w galaktyce.

STOPIEŃ I: Ataki kinetyczne na wielką skalę - zrzuty asteroid lub stacji kosmicznych. Pociski tego rodzaju są praktycznie darmowe i dostępne w każdym układzie w formie pozostałości po procesie planetotwórczym; to ulubiona broń terrorystów i narodów 'trzeciej galaktyki'.

STOPIEŃ II: Broń niekontrolowanie się powielająca - nanotechnologiczna, wirusowa lub bakteriologiczna, 'mechanizmy von Neumanna' i niszczycielskie wirusy komputerowe. Oręż tego rodzaju może przez tysiąclecia oczekiwać, aż nieostrożny gość przeniesie go na inną planetę.

STOPIEŃ III: Potężna broń energetyczna w rodzaju głowic jądrowych lub antymaterii.

STOPIEŃ IV: Obce gatunki wprowadzane do ekosystemu w celu wyparcia z niego rodzimych istot koniecznych dla jego prawidłowego funkcjonowania. Zmiany ekologiczne mogą przynieść efekty dopiero po wielu latach i jako takie są trudne do udowodnienia.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.