Upadły

Solucja i poradnik gry TES V: Skyrim

Wstęp

Zadanie to otrzymasz automatycznie po ukończeniu misji Zguba Alduina.

Opis

Twoim zleceniodawcą może być Esbern (w Niebiańskiej Przystani), Arngeir lub Paarthurnax (na Wysokim Hrothgarze). Warto zaznaczyć jednak, że jeśli rozpoczniesz misję rozmową z Esbernem, agent Ostrzy zażąda od ciebie zabicia Paarthurnaxa, co rozpocznie nowe zadanie poboczne.

Bez względu na to, z kim porozmawiasz na początku, dowiesz się, że aby dopaść Alduina będziesz musiał schwytać wcześniej jednego z jego kompanów. Twój rozmówca poinformuje cię również, że idealnym miejscem do tego jest Smocza Przystań, która została zaprojektowana do więzienia tych potężnych gadów. Sprawę tę musisz przedyskutować z aktualnym jarlem Białej Grani.

Udaj się zatem do stolicy Włości i przedstaw swój pomysł władyce. Jarl, ktokolwiek nim będzie, początkowo nie uwierzy w twój szalony plan. Jego decyzja zależeć będzie od aktualnej sytuacji politycznej w Skyrim. Jeżeli w prowincji Nordów wciąż będzie trwała wojna domowa, będziesz musiał wykonać misję Niekończąca się pora roku, dzięki której liderzy obu stronnictw zgodzą się na tymczasowe zawieszenie broni. Kiedy tego dokonasz lub w sytuacji, gdy wojna domowa już dawno dobiegła końca, jarl Białej Grani ostatecznie zgodzi się ci pomóc. Najpierw jednak będziesz musiał odszukać sprzymierzeńca Alduina, którego zamierzasz zwabić w pułapkę.

Jak? Jeśli wykonałeś misję Niekończąca się pora roku, Esbern od razu opowie ci o Odahviingu i nauczy Krzyku Wezwanie smoka, za pomocą którego wyzwiesz na pojedynek tego bliskiego sojusznika Alduina. W przeciwnym wypadku będziesz mógł wybrać, czy porozmawiasz na ten temat z Esbernem czy Paarthurnaxem. Rezultat będzie jednak ten sam: nauczysz się wspomnianiego wyżej Krzyku.

Wróć do Białej Grani i ponownie porozmawiaj z jarlem. Władca zabierze cię na szczyt Smoczej Przystani, gdzie znajduje się ogromna hala zawierająca potężne jarzmo oraz łańcuchy. Żołnierze jarla samodzielnie zajmą się spętaniem smoka - tobie przypadnie rola wabika. Wyjdź zatem na dziedziniec i użyj Krzyku Wezwanie smoka. Kilka sekund później nad Smoczą Przystanią zacznie krążyć Odahviing. Atakuj go z dystansu i staraj ściągnąć na ziemię, w czym szczególnie pomocny będzie Smokogrzmot. Kiedy uda ci się stanąć z gadem twarzą w twarz, wciągaj go w głąb pomieszczenia. Odahviing będzie za tobą podążał, aż w pewnym momencie wokół jego szyi zamknie się potężne jarzmo. Smok będzie próbował walczyć, ale jego wysiłki spełzną na niczym. Nie pozostanie ci nic innego, jak tylko przesłuchać więźnia.

Odahviing powie ci, że Alduin porusza się pomiędzy światami za pomocą portalu znajdującego się w świątyni Skuldafn - dawno zapomnianym norskim sanktuarium położonym wysoko w górach na wschodzie. Smok zaproponuje ci również układ: jeśli zgodzisz się go uwolnić, w zamian zabierze cię do świątyni Skuldafn. Odahviing jest jedynym "środkiem transportu", który umożliwi ci wizytę w tym miejscu, dlatego tak naprawdę musisz przystać na jego propozycję. Gdy to zrobisz, niniejsze zadanie dobiegnie końca. Otrzymasz za to kolejne - Gniazdo Pożeracza Światów.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:


Solucja i poradnik do gry TES V: Skyrim

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: AtrybutyBibliotekaDLCEkwipunekKsięgi umiejętnościLikantropiaMagiaMiastaOsiągnięciaPrzestępstwaRasyRodzinaSmocze KrzykiTrenerzyTworzenie postaciUmiejętnościWampiryzmZaklęciaZaklinanie