Symbol wiary

Solucja i poradnik gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Wstęp

Jednym z przedmiotów niezbędnych do zdjęcia klątwy Sabriny jest symbol wiary. W trakcie rozmowy z Zyvikiem dowiesz się, że król Henselt zdobył swego czasu amulet, który rzekomo ma chronić go od wpływu przekleństwa czarodziejki. Informacja ta rozpcoznie niniejsze zadanie.

Opis

Po szczegółowe informacje powinieneś udać się do Detmolda. Mag stwierdzi, że władca Kaedwen nie rozstaje się ze swoim amuletem, dlatego jedynym sposobem zdobycia go jest odczynienie klątwy Sabriny. Dokonanie tego jest celem misji Klątwa krwi i tam też znajdziesz pełny opis kolejnych kroków tego długiego zadania. Na końcu Henselt obieca ci oddać amulet, jednak dopiero po uczczeniu zdjęcia klątwy kielichem wina. Udaj się więc do jego namiotu, jednak nie wcześniej, niż o godz. 23:00.

Władca będzie wówczas zajęty redańskim posłem. Okazuje się bowiem, że król Redanii, Radowid, poprzez swoją małżonkę Addę zgłasza pretensję do temerskiej korony. Henselt uzna prawa byłej strzygi za nonsensowne, jednak chwilę później nie będzie to miało większego znaczenia, bowiem do królewskiej siedziby wkroczy zabójca. Geralt odbije sztylet i wyrzuci skrytobójcę z namiotu przy użyciu znaku Aard. Po chwili wiedźmin sam wyjdzie na dziedziniec, gdzie okaże się, że zabójców jest dwóch. W tym momencie rozpocznie się walka.

Potyczka nie jest specjalnie trudna - utrzymuj cały czas osłonę Quen i chwytaj zabójców w pułapki Yrden, a powinno obyć się bez większych skaleczeń. Uważaj tylko na ataki kombo wrogów, bowiem te potrafią zadać naprawdę spore obrażenia. Gdy zabijesz jednego z przeciwników, na placu pojawi się Sheala i pomoże ci w walce. Niestety, w bitewnym chaosie jeden z Królobójców, imieniem Serrit, zdoła uciec. Drugi, zwany Eganem, nie będzie rzecz jasna zbyt rozmowny...

Sprawa amuletu tymczasowo upadnie. Na zwołanej pospiesznie naradzie Henselt zażąda rozwiązania sprawy Królobójców. Detmold zasugeruje, żeby użyć nekromancji. W tym momencie czarodziejka ostentacyjnie opuści namiot. Udział w mrocznym rytuale przypadnie więc tobie.

Kiedy będziesz gotów wziąć w nim udział, udaj się namiotu obozowego cyrulika. Detmold opowie ci ze szczegółami o działaniu zaklęcia, które zamierza rzucić, abyś mógł zobaczyć to, co było wcześniej udziałem Egana. Wcielenie się w byłego kompana Letho jest celem zadania Zabójcy królow i tam też znajdziesz szczegółowy opis całego procesu.

Po zamknięciu sprawy Królobójców wróć do Detmolda. Czarodziej odda ci amulet Henselta, zaś na twoje konto wpłynie także 1500 PD. Zadanie to możesz uznać za zaliczone.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:


Solucja i poradnik do gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: AlchemiaBestiariuszBohaterowieCechyEkwipunekGlosariuszMini-gryPrzewodnikUmiejętnościZdolnościZnaki