Sezamie, otwórz się: Włamywacz

Solucja i poradnik gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - Serca z kamienia

Wstęp

Kiedy w trakcie misji Sezamie, otwórz się! po raz pierwszy spotkasz się z Nieznajomym w chacie zielarza (1), ten wyjawi ci plan skoku na Dom Aukcyjny Borsodych. Jednym z jego ważnych elementów okaże się werbunek włamywacza, czym zajmiesz się osobiście.

Mapy

Zachodnia Redania

1 - Chata zielarza.

2 - dom Hugo Hoffa.

3 - nabrzeże.

4 - Hugo Hoff.

5 - Eveline Gallo.

 

Opis przejścia

Nieznajomy zasugeruje, abyś spróbował pozyskać jednego z dwóch specjalistów w tej dziedzienie:

  • Hugo Hoff - niziołek mieszka w Oxenfurcie. Kiedy jednak zapukasz do drzwi jego domu (2), nikt ci nie otworzy. Na jednej z belek zauważysz plamy krwi, a kiedy użyjesz wiedźmińskich zmysłów, odkryjesz ślady wielu stóp wiodące ku nabrzeżu (3). Tam natkniesz się na trójkę bandytów (poz. 33), którzy od razu rzucą ci się do gardła. Gdy rozprawisz się z nimi, przy zwłokach jednego ze zbirów odnajdziesz Ucho Hugo Hoffa oraz Wymięty list. Lektura tego ostatniego pozwoli ci dowiedzieć się, że napotkani bandyci zostali wynajęci do zabicia niziołka.

    Jak zapewne się domyślasz, twoje poszukiwania nie potrwają już długo. Zanurz się w wodzie i użyj wiedźmińskich zmysłów. Pod wodą, nieopodal brzegu, odnajdziesz ciało Hugo Hoffa (4). To oznacza, że niziołek z pewnością nie pomoże ci w realizacji skoku na Dom Aukcyjny. Mimo wszystko otrzymasz 150 PD.
  • Eveline Gallo - elfka pracuje w cyrku, który zatrzymał się nieopodal Rezydencji Vegelbudów (5). Kiedy tam dotrzesz, ona i jej partner Meryn będą sposobić się do następnego występu. Problem w tym, że jeden z cyrkowców zaniemógł, a pokaz nie może być odwołany, ponieważ artyści wydali już wszystkie zarobione pieniądze. Eveline postawi sprawę jasno: zgodzi się dla ciebie pracować, jeśli ty zastąpisz jej kompana podczas najbliższego występu. Staniesz przed następującym wyborem:
    • Jeśli zgodzisz się pomóc cyrkowcom, będziesz musiał odegrać rolę Vanna, czyli zestrzelić z kuszy cztery jabłka trzymane przez Meryna. Możesz też załatwić sprawę szybciej, strzelając do Meryna, choć to rozwiązanie niespecjalnie spodoba się Eveline...
    • Jeśli odmówisz wzięcia udziału w występie, pozostanie ci jedynie pokrycie kosztów zwrotu biletów. Jeśli będziesz rozmawiać z Eveline na osobności, wyłożysz z sakwy 400 novigradzkich koron, ale otrzymasz 40 PD; jeśli przy wszystkim będzie Meryn, operacja wyniesie cię 600 novigradzkich koron, lecz zyskasz 60 PD.
    Tak czy inaczej Eveline zgodzi dołączyć do twojej szajki, za co otrzymasz 150 PD.

Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.