Oxenfurt

Solucja i poradnik gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Eksploracja

Oxenfurt

Gry cRPG - Solucja i poradnik - Wiedźmin 3: Dziki Gon - Novigrad - Eksploracja - Oxenfurt

1 - Zachodnia Brama. Aby przez nią przejść, będziesz potrzebował specjalnego glejtu - patrz zadanie Nie przejdziesz.

2 - dom Tamary. Odwiedzisz go przy okazji misji Sprawy rodzinne.

3 - Zatoka Oxenfurcka. Przez większość czasu cumuje przy niej statek króla Radowida V Srogiego. Z władcą Redanii spotkasz się m.in. przy okazji misji Przysługa dla Radowida oraz Wróg publiczny.

4 - alejka. Przechadzając się tędy po ukończeniu misji Zlecenie: Pijak z Oxenfurtu, możesz napotkać parę strażników, którzy zażądają od ciebie 50 novigradzkich koron "podatku wojennego". Zasadniczo masz wyjścia:

  • Jeśli zapłacisz, stracisz 50 novigradzkich koron, ale zyskasz 15 PD. Po kilku dniach strażników spotkasz przy Bramie Novigradzkiej. Tym razem wojacy zażądają 100 novigradzkich koron. Jeśli zapłacisz i tym razem, otrzymasz 20 PD i już nigdy więcej ich nie zobaczysz, natomiast jeśli odmówisz, zyskasz 10 PD, a po kilku kolejnych dniach spotkasz ich na patrolu nieco na wschód od miasta. Wówczas strażnicy zarzucą ci, że wpędziłeś ich w kłopoty, co doprowadzi do walki - na pięści lub na miecze. Bez względu na wynik potyczki już nigdy więcej nie zobaczysz chciwych żołnierzy.
  • Jeśli odmówisz, żołnierze oskarżą cię o szpiegostwo i powiadomią swojego przełożonego. Ten jednak nie da się nabrać i zagrozi swoim podkomendnym, że wyśle ich na front w ramach kary za próbę wyłudzenia pieniędzy. Po pewnym czasie wojaków będziesz mógł spotkać na patrolu nieco na wschód od miasta. Wówczas zechcą się zemścić, a tobie pozostanie walczyć z nimi, zapłacić im 50 novigradzkich koron lub uspokoić znakiem Aksji. To ostatnie rozwiązanie zapewni ci 40 PD.

5 - karczma. Jej właściciel, Stjepan, ugości cię nie tylko rozmaitymi trunkami, ale też chętnie dotrzyma ci towarzystwa, grając w karty. Pokonanie karczmarza jest niezbędne do ukończenia misji Gwint: Partyjki z karczmarzami.

6 - tablica ogłoszeń. Zapoznając się z pozostawionymi na niej informacjami, możesz aktywować zadania Zlecenie: Bestia z Oxenfurckiej Puszczy, Zlecenie: Pijak z Oxenfurtu oraz Zlecenie: Potwór z lasu.

7 - płatnerz. Handluje materiałami rzemieślniczymi i podstawowymi pancerzami. Potrafi wykuwać zbroje na poziomie mistrzowskim, a także usuwać ulepszenia i niszczyć zbroje dla pozyskania materiałów rzemieślniczych. Możesz z nim również zagrać w Gwinta.

8 - kupiec. Handluje różnościami. W jego ofercie znajdziesz m.in. Farby, które są niezbędne do ukończenia misji Ochotnik.

 

9 - fryzjer. Za drobną opłatą może całkowicie odmienić twój wygląd.

10 - Akademia w Oxenfurcie. Niestety, z edyktu króla Radowida została zamknięta, więc nie będzie ci dane zwiedzić jej wnętrza.

11 - kowal. Posiada podstawowy asortyment w postaci broni i materiałów rzemieślniczych. Może również wykuwać broń w stopniu mistrzowskim, naprawiać ją oraz rozkładać wybrane przedmioty na części.

12 - opuszczony dom. W środku odkryjesz przejście do oxenfurckich kanałów, które skrywają m.in. Schemat: Ulepszone buty wiedźmińskiego cechu kota. Jest on niezbędny do ukończenia misji Poszukiwania: Schematy ulepszeń rynsztunku szkoły kota II.

13 - Brama Novigradzka. Dzięki niej przedostaniesz się do zachodniej Redanii.


Mrozie


Opublikowano:

Zobacz komentarze ()
Ostatnia aktualizacja:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.