Cechy

Vademecum gry Baldur's Gate II: Cienie Amn

Pod pojęciem "cecha" rozumiemy jedną z sześciu naturalnych umiejętności, które są podstawą naszego bohatera. To one określają sukces, bądź też porażkę w wielu sytuacjach.

Siła

Opisuje siłę mięśni bohatera, jego wytrzymałość i wytrwałość. Jest podstawową cechą zbrojnych, ponieważ muszą być oni silni fizycznie, aby nosić ciężkie pancerze i broń. Prawdopodobieństwo udanego trafienia i liczba zadanych obrażeń zależą właśnie od siły.

Zręczność

Opisuje zwinność, refleks, koordynację, umiejętność zachowania równowagi i tak dalej. Jest podstawową cechą złodziei. Zręczność ma istotny wpływ na reakcję postaci na zagrożenie lub niespodziankę, jego celność strzelania z broni dystansowych oraz umiejętność unikania ciosów napastnika.

Kondycja

Opisuje ogólną budowę bohatera, jego stan zdrowia i fizyczną wytrzymałość na obrażenia, choroby i innego rodzaju trudy. Ma również duży wpływ na ilość punktów życia bohatera i na szanse ujścia cało ze zmiany kształtu czy wskrzeszenia. Jest to cecha ważna dla wszystkich postaci.

Inteligencja

Opisuje zapamiętywanie, rozumowanie i uczenie się. Od poziomu inteligencji zależy, jak wielu języków jest w stanie nauczyć się bohater. Jest cechą podstawową magów, którzy muszą mieć bystry rozum aby zrozumieć i zapamiętać magiczne zaklęcia. Od inteligencji maga zależy, czy jest on w stanie nauczyć się zaklęcia, jak również liczba czarów, jakie jest w stanie zapamiętać za jednym razem.

Mądrość

Opisuje intuicję, zdolność osądu, zdrowy rozsądek i siłę woli bohatera. Jest podstawową cechą kapłanów.

Charyzma

Opisuje siłę przekonywania bohatera, jego urok osobisty i zdolności przywódcze. Jest to cechą istotną dla druidów, bardów i paladynów. Nie jest ona odbiciem atrakcyjności fizycznej, ale ma duże znaczenie w postrzeganiu danej osoby przez innych.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.