Romanse

Przewodnik gry Baldur's Gate II: Cienie Amn

Kolejną innowacją wprowadzoną w Baldur's Gate 2 jest możliwość romansowania twojego głównego bohatera z kilkoma NPC-ami: mężczyzna może romansować z Aerie, Jaheirą lub Viconią; kobiety tylko i wyłącznie z Anomenem. Zdobycie serca ukochanego/nej nie jest łatwym zadaniem i dlatego właśnie powstał ten poradnik, opisujący przebieg dostępnych w grze romansów.

Zanim jednak przejdę do sedna sprawy, chciałbym zaznaczyć dwie istotne rzeczy, o których trzeba pamiętać aby ukończyć którykolwiek romans. Przede wszystkim, kiedy w Podmroku dostaniesz propozycję przespania się z drowką Phaere, nie możesz się zgodzić - to zakończy każdy z romansów! Natomiast na początku VI rozdziału, wampirzyca Bodhi zamieni twoją miłość w kamień (dlatego lepiej wcześniej zabrać mu/jej cały ekwipunek, inaczej stracisz go bezpowrotnie!). Aby ją odczarować i tym samym móc kontynuować romans, musisz zabić Bodhi, zabrać jej serce oraz ciało wybranka/i i zanieść do posągu Amaunatora w Ruinach Świątyni (tego za polem z literami). Po złożeniu serca i ciała ukochany/a zostanie przywrócony/a do życia.

Tyle porad ogólnych; po bardziej szczegółowe informacje należy udać się pod jeden z poniższych linków.

  1. Aerie
  2. Anomen Delryn
  3. Jaheira
  4. Viconia de Vir

Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.