Łotrzyk

Vademecum gry Dragon Age: Początek

Bard

Gry PC - Vademecum - Dragon Age: Początek - Specjalizacje - Bard

Bardowie, wedle orlezjańskiej tradycji, pełnią rolę skrytobójców, szpiegów, sabotażystów, oraz wykonują inne tajne zadania podczas ciągłych, czasem słabo uzasadnionych, sporów pomiędzy szlachcicami. Bardowie rozwinęli sztukę opanowaną przez minstreli, przenosząc ją wyższy poziom. Zabawiają publiczność i są mistrzami manipulacji. Potrafią za pomocą pieśni inspirować sprzymierzeńców i deprymować wrogów.

Premia za specjalizację: +2 do siły woli, +1 do sprytu
Jak odblokować: specjalizacji tej może nauczyć cię Leliana, jeśli uzyskasz odpowiednio wysoki stopień ptzychylności. Nauka jest możliwa także przy pomocy ksiązki Podręcznik: Bard, dostępnej w ofercie Alimara - kupca z orzammarskiego kurzowiska.

Łowca

Gry PC - Vademecum - Dragon Age: Początek - Specjalizacje - Łowca

Łowców pociągają otwarte tereny i leśna głusza, ale nie można powiedzieć, by przejmowali się jej losem. Zamiast tego bez skrępowania korzystają z tego, co ich otacza i daje przewagę w walce. Potrafią na przykład wabić dzikie zwierzęta w taki sposób, by te atakowały przeciwnika.

Premia za specjalizację: +1 do kondycji, +5 do odporności na siły natury
Jak odblokować: specjalizacji tej można się nauczyć tylko przy pomocy ksiązki Podręcznik: Skrytobójca, którą można kupić u Bodahna Feddika w swoim własnym obozowisku.

Skrytobójca

Gry PC - Vademecum - Dragon Age: Początek - Specjalizacje - Skrytobójca

Skrytobójcy uważają, że dla ideałów takich jak uczciwość nie ma miejsca podczas walki. Ich ulubioną bronią są trucizny, a zadawane przez nich ciosy powodują powstawanie trudno gojących się ran. To mistrzowie Kamuflażu i niezwykle skuteczni mordercy.

Premia za specjalizację: +2 do zręczności, +2,5 % do szansy na trafienie krytyczne
Jak odblokować: specjalizacji tej może nauczyć cię Zevran, jeśli uzyskasz odpowiednio wysoki stopień ptzychylności. Nauka jest możliwa także przy pomocy ksiązki Podręcznik: Skrytobójca, dostępnej w ofercie Alaritha w jego sklepie w elfim obcowisku - po uprzednim uporaniu się z tevinterskimi łowcami niewolników.

Szampierz

Gry PC - Vademecum - Dragon Age: Początek - Specjalizacje - Szampierz

Szampierze to doświadczeni wojownicy, którzy nie noszą ciężkich, krępujących ruchy pancerzy, a w walce bazują na lekkich, bardzo precyzyjnych atakach. Doświadczeni szampierze posiadają nadnaturalny refleks, dzięki któremu unikają niezgrabnych ataków wroga, sami zaś uderzają z niezwykłą precyzją.

Premia za specjalizację: +2 do zręczności, +1 do obrażeń/szansy trafienia
Jak odblokować: specjalizacji tej może nauczyć cię Izabela, którą spotkasz zamtuzie "Perła" w Denerim. Wcześniej jednak musisz pokonać kobietę w karty.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:


Solucja i poradnik do gry Dragon Age: Początek

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: AtrybutyBestiariuszDLCDoświadczenieKlasyKodeksPochodzenieRasySpecjalizacjeŚwiatTalentyTowarzyszeUmiejętnościZaklęcia