Klasy

Vademecum gry The Elder Scrolls III: Morrowind

Klasa twojej postaci powinna odzwierciedlać styl gry. Tworząc nową postać postać możesz zdefiniować jej klasę na trzy sposoby:

  1. Opdowiadając na 10 pytań, na podstawie których zostanie dobrana klasa twojej postaci.
  2. Wybierając samodzielnie jedną z 21 klas dostępnych w Morrowind.
  3. Tworząc nowa klasę, wybierając dla niej umiejętności podstawowe i dodatkowe.

Każda klasa należy do jednej ze specjalizacji, ma 5 umiejętności głównych i 5 dodatkowych oraz dostaję premię +10 do dwóch współczynników.

Specjalizacja

Klasy, jak już wyżej wspomniałem, należą do jednej z trzech specjalizacji: Bojowej, Magicznej i Złodziejskiej. Postać otrzymuje premię +5 do każdej umiejętności z tej samej specjalizacji, a umiejętności te łatwiej będzie rozwijać. Na przykład: postać o specjalizacji bojowej szybciej będzie się uczyć walki toporem niż akrobatyki.

Umiejętności główne

Każda klasa posiada 5 umiejętności głównych. Na początku gry postać otrzymuje 30 punktów dla każdej umiejętności głównej. Dodatkowo, umiejętności te szybciej się rozwijają w trakcie gry.

Umiejętności dodatkowe

Każda klasa posiada 5 umiejętności dodatkowych. Na początku gry postać otrzymuje 15 punktów dla każdej takiej umiejętności.

Pozostałe umiejętności

Umiejętności nie należące do którejś z powyższych kategorii traktowane są jako "pozostałe" i rozwijają się najwolniej. Na początku gry postać otrzymuje 5 punktów dla każdej z pozostałych umiejętności. Na przykład: klasa o specjalizacji bojowej, z 30 punktami Atletyki (umiejętność główna) będzie rozwijać tę umiejętność do 50% szybciej niż klasa o specjalizacji magicznej, z 30 punktami Atletyki (pozostałe umiejętności).

Poniższe działy skupiają się na opisie gotowych 21 klas dostępnych przy tworzeniu postaci:

  1. Klasy o specjalizacji bojowej
  2. Klasy o specjalizacji magicznej
  3. Klasy o specjalizacji złodziejskiej

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:


Solucja i poradnik do gry The Elder Scrolls III: Morrowind

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: EkwipunekKlasyMagiaPoradniki - początek rozgrywkiPoradniki - tworzenie postaciPrzewodnik po VvardenfellRasyUmiejętnościWspółczynnikiZnaki zodiaku