Fantastyka: Autor

Wybierz autorów, których nazwiska rozpoczynają się na literę:
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Y Z Ż

Brak noty biograficznej autora.

Brak noty biograficznej autora.

Mieszka w Gdańsku, na co dzień głowę nosi w chmurach, kocha zwierzęta i najbardziej ceni sobie rodzinę. Swoją przygodę z pisaniem zaczęła mając piętnaście lat, a swój debiut napisała w technikum. W przyszłości chciałaby oddać się pomocy zwierzętom i światu, a wolny czas poświęcić na wymyślanie nowych fantastycznych historii.

Brak noty biograficznej autora.

Brak noty biograficznej autora.

Najlepszym przyjacielem Wesleya Chu jest Michael Jordan, zakładając, że status najlepszego przyjaciela ustala wspólna reklama telewizyjna. W 2015 roku Wesley Chu zdobył nagrodę John W. Campbell Best New Writer Award. Debiutancka powieść Chu „The Lives of Tao", przyniosła mu nagrodę Young Adult Library Services Association Alex Award oraz miejsce w Final Science Fiction Goodreads Choice Award.

Brak noty biograficznej autora.

Robert Cichowlas - urodził się w 1982 roku w Poznaniu, gdzie ukończył kulturoznawstwo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Pisze, odkąd sięga pamięcią, koncentrując się głównie na opowiadaniach horroru. Jest redaktorem portalu literackiego Fabrica Librorum, twórcą oficjalnego polskiego bloga poświęconego brytyjskiemu pisarzowi Grahamowi Mastertonowi, a od czasu do czasu także agentem literackim.

Urodzony w 1984 roku w Kutnie. Copywriter, tłumacz, dziennikarz. Absolwent filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Pisze od zawsze. Jego szufladę wypełnia ponad 20 nieopublikowanych opowiadań, dwa albumy wypełnione gitarowym hałasem i przynajmniej jeden rzewny wiersz. Amator eksperymentalnego kina, włóczenia się po lesie z aparatem i starych, niemieckich aut. W przyszłości planuje stworzyć scenariusz gry komputerowej i odkurzyć swojego Ibaneza.

Paweł Ciećwierz - urodzony trzydzieści lat temu na Śląsku. Doktor literaturoznawstwa, autor opowiadań publikowanych w SFFiH, Magazynie Fantastycznym, Arkadii i antologii Bez bohatera oraz artykułów kulturoznawczych w Dialogu, Kulturze Popularnej i Opcjach. Stały współpracownik czasopisma internetowego Creatio Fantastica. Od dłuższego czasu na wydanie oczekuje jego książka Synowie Kaina, córy Lilith, która jest analizą mitu wampira w kulturze popularnej.