Powrót do korzeni

Solucja i poradnik gry TES V: Skyrim

Wstęp

Zadanie to otrzymasz w przypadku przeczytania dziennika Sinderiona lub zebrania pierwszego Szkarłatnego korzenia Nirnu. Obydwie czynności powiązanie są z wizytą w Czarnej Przystani - olbrzymiej dwemerskiej metropolii, do której dostęp uzyskasz w czasie misji Okno do świata duchów.

Opis

Bez względu na to w jaki sposób zainicjujesz niniejsze zadanie, koniecznie zapoznaj się z Dziennikiem Sinderiona, który znajdziesz w jego polowym laboratorium w Czarnej Przystani. Dowiesz się z niego, że Altmer badał Szkarłatne korzenie Nirnu - unikatową roślinność, która rośnie jedynie wśród ciemnych tuneli zapomnianego krasnoludzkiego miasta. Sinderion współpracował z niejaką Avrusą Sarethi i potrzebował jedynie 30 korzeni, by stworzyć "najwspanialszą alchemiczną miksturę, jaką widział świat". Pech, czy może raczej jakiś falmer, chciał, że uczonemu nigdy nie udało się zrealizować swojego planu. Brzemię to spadnie teraz na twoje barki.

Gry PC - Solucja i poradnik - TES V: Skyrim - Zadania poboczne - Powrót do korzeni - Czarna Przystań

Krótko mówiąc, twoim celem będzie zdobycie 30 Szkarłatnych korzeni Nirnu. Roślina ta, jako się rzekło, występuje jedynie w Czarnej Przystani - na szczęście w liczbie ponad 40. Ich jaskrawy, czerwony kolor oraz specyficzny dla Korzeni Nirnu dźwięk, jaki z siebie wydają, sprawiają że poszukiwania nie powinny nastręczyć ci wielu problemów. Dla ułatwienia większość roślin została zaznaczona na powyższej mapie Czarnej Przystani (kliknij na nią, aby ją powiększyć). W najgorszym wypadku możesz opuścić dwemerskie miasto i powrócić na miejsce po 10 dniach - wszystkie korzenie odrosną, a ty będziesz mógł uzupełnić zapas.

Gry PC - Solucja i poradnik - TES V: Skyrim - Zadania poboczne - Powrót do korzeni - Farma Sarethi, mapa

Gdy już uzbierasz wskazaną ilość Szkarłatnych korzeni Nirnu, zanieś je wspomnianej w dzienniku Avrusie Sarethi. Kobieta zamieszkuje farmę położoną mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Ivarstead a Pękniną. Dunmerka nagrodzi cię księgą Odczyt o korzeniu Nirnu. Uzyskasz również na stałe zdolność Fart Sinderiona.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:
Ostatnia aktualizacja:


Solucja i poradnik do gry TES V: Skyrim

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: AtrybutyBibliotekaDLCEkwipunekKsięgi umiejętnościLikantropiaMagiaMiastaOsiągnięciaPrzestępstwaRasyRodzinaSmocze KrzykiTrenerzyTworzenie postaciUmiejętnościWampiryzmZaklęciaZaklinanie