Mag

Vademecum gry Dragon Age: Początek

Mag krwi

Gry PC - Vademecum - Dragon Age: Początek - Specjalizacje - Mag krwi

Każdy mag czuje mroczny zew magii krwi. Jej rytuały pochodzą od demonów, umożliwiają korzystanie z mocy krwi i przekształcanie siły życiowej w manę, pozwalając magowi przejmować kontrolę nad umysłami innych istot. Za tę moc trzeba jednak płacić. Aby z niej korzystać, mag krwi musi poświęcić energię życiową - swoją własną albo sprzymierzeńców.

Premia za specjalizację: +2 do kondycji, +2 do mocy zaklęć
Jak odblokować: specjalizacji tej może nauczyć cię Demon Pożądania, który opętał Connora Guerrina, syna arla Eamona. W czasie swojego pobytu na zamku Redcliffe przeniesiesz się do Pustki, gdzie będziesz mógł dobić targu z przeciwnikiem i poprosić o "wiedzę tajemną".
Zobacz listę zaklęć, jakie otrzymuje postać wybierająca specjalizację Maga krwi

Mistyczny wojownik

Gry PC - Vademecum - Dragon Age: Początek - Specjalizacje - Mistyczny wojownik

Wśród pradawnych elfów byli magowie, którzy doskonalili się w sztukach magicznych, aby rozwijać swe zdolności w walce wręcz. Nasycali swoją broń i ciała energią magiczną, siejąc postrach na polu walki. Podobno umiejętności te zostały na zawsze utracone, ale możliwe, że zachowały się gdzieś w dawno zapomnianych zakątkach świata. Mistyczni Wojownicy mogą nauczyć się używać swoich mocy, by dodać sobie sił niezbędnych do korzystania z broni i pancerzy wysokiego poziomu.

Premia za specjalizację: +1 do zręczności, +5 do ataku
Jak odblokować: specjalizacji tej nauczy cię "Obecność", jeśli w ruinach lasu Breclian wykonasz dla niej zadanie Mistyczny wojownik.
Zobacz listę zaklęć, jakie otrzymuje postać wybierająca specjalizację Mistycznego wojownika

Uzdrowiciel dusz

Gry PC - Vademecum - Dragon Age: Początek - Specjalizacje - Uzdrowiciel dusz

Nie wszyscy mieszkańcy Pustki są z natury demoniczni. Wiele spośród nich to składające się z energii życiowej przyjazne istoty, które można przyzywać, by przywracały zdrowie ciału oraz leczyły choroby. Uzdrowiciel dusz potrafi skupiać energię tych istot, co czyni go niezastąpionym członkiem każdej drużyny.

Premia za specjalizację: +2 do magii, niewielka regeneracja żywotności podczas walki
Jak odblokować: specjalizacji tej może nauczyć cię Wynne, jeśli uzyskasz odpowiednio wysoki stopień ptzychylności. Nauka jest możliwa także przy pomocy ksiązki Podręcznik: Uzdrowiciel dusz, dostępnej w ofercie Varathorna w obozie Dalijczyków w lesie Brecilian.

Zmiennokształtny

Gry PC - Vademecum - Dragon Age: Początek - Specjalizacje - Zmiennokształtny

Plotka głosi, że barbarzyńcy znają tajemnicę przyjmowania postaci zwierząt. Choć Krąg Maginów stanowczo temu zaprzecza, sztuka ta przetrwała gdzieś w dawno zapomnianych zakątkach Thedas. Mistrzowskie opanowanie ciała daje zmiennokształtnym pewną ochronę, nawet w ludzkiej postaci, czyniąc z nich niezawodnych sprzymierzeńców i silnych oponentów.

Premia za specjalizację: +2 do kondycji, + 2 do pancerza
Jak odblokować: specjalizacji tej może nauczyć cię Morrigan, jeśli uzyskasz odpowiednio wysoki stopień ptzychylności. Nauka jest możliwa także przy pomocy ksiązki Podręcznik: Zmiennokształtny, dostępnej w ofercie Tranquila w sklepie "Cuda Thedas", mieszczącym się w dzielnicy targowej Denerim.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:


Solucja i poradnik do gry Dragon Age: Początek

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: AtrybutyBestiariuszDLCDoświadczenieKlasyKodeksPochodzenieRasySpecjalizacjeŚwiatTalentyTowarzyszeUmiejętnościZaklęcia