Pierwszy Focon rozpocznie się już za tydzień!

Brak możliwości organizowania konwentów w tradycyjnej formie wymusił na organizatorach przenoszenie ich do sieci. Cyfrowe festiwale spodobały się tak bardzo, że doprowadziło to do powstania nowych inicjatyw fantastycznych. Jedną z nich jest Focon - Fantasy Online Convention - którego pierwsza edycja odbędzie się już za tydzień!

Organizatorzy Foconu chwalą się, że zaprojektowali konwent specjalnie na potrzeby rzeczywistości wirtualnej. Choć wydarzenie jest inspirowane tradycyjną formułą, to pełno w nim rozwiązań stworzonych zmyślą o cyfrowej rozrywce. Brak konieczności wychodzenia z domu i stania w kolejkach, a także punkty programu mogące pomieścić do 250 uczestników to tylko część atrakcji Fantasy Online Convention.

Lista gości prezentuje się bardzo okazale. Wśród zagranicznych gości, którzy potwierdzili swoją obecność na konwencie, pojawiają się takie osobistości jak Guy Gavriel Kay, Peter V. Brett, Rebecca F. Kuang, Ilona Andrews, Marko Kloos, Michael Mammay, Jack Campbell, Peter A. Flannery czy Angus Watson. Wśród rodzimych gości warto nadmienić choćby takich pisarzy jak Andrzej Ziemiański, Eugeniusz Dębski, Magdalena Kozak, Andrzej Pilipiuk, Marcin Przybyłek, Anna Kańtoch, Adam Przechrzta, Michał Gołkowski, Arkady Saulski, Bartek Biedrzycki, Krzysztof Haladyn, Magdalena Kucenty, Maria Zdybska, Marcin Podlewski, Grzegorz Wielgus, Łukasz Rzadkowski czy Agnieszka Miela. Nie zabraknie też cosplayerów, osobistości ze świata gier wideo, filmu i samego fandomu fantastycznego. A trzeba dodać, że na Foconie nie zabraknie też prelekcji stworzonych przez uczestników!

 

Pierwsza odsłona Fantasy Online Convention odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia. Wejściówka jest darmowa, jednak jeśli ktoś chciałby wesprzeć organizatorów konwentu, to może to zrobić dokonując zakupu w oficjalnym sklepie Foconu.

Szczegółowe informacje dot. konwentu znajdziecie na stronie Focon.pl.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.