Clavicus Vile

Solucja i poradnik gry TES IV: Oblivion

Wymagany poziom: 20
Położenie: patrz mapa
Przywódca wyznawców: Ma'Raska

Ofiara: 500 septimów

Zadanie: zadaniem od Clavicusa jest odzyskanie zaklętego miecza: Umbry. Poszukiwania masz zacząć w osadzie zwanej Pell's Gate (Brama Pell, mapa). Gdy dotrzesz do wsi, w twoim ekwipunku pojawi się figurka psa. Jest to pies Clavicusa - Barbas, który przemówi do ciebie. Barbas nie chce, byś oddał miecz Clavicusowi, uważa, że będzie z tego więcej szkód niż pożytku. Porozmawiaj z kowalem Trroke the Wide i zapytaj o miecz. Kowal zdradzi ci, że jego była czeladniczka Lenwin znalazła miecz kilka lat temu i od tego czasu miecz przejął nad nią kontrolę. Obwołała się Umbrą, od nazwy miecza. Była widywana w okolicach ruin Vindasel (mapa).

Udaj się więc do ruin, odnajdź i porozmawiaj z Umbrą. Wyzwij ją na pojedynek. To twarda przeciwniczka, strzeż się. (Umbrę możesz zabić nie wykonując tego zadania tzn. możesz zdobyć ten miecz dużo wcześniej niż po 20 lvl).

Nagroda: możesz oddać miecz Clavicusowi: za to dostaniesz Masque of Clavicus Vile (Maskę Clavicusa Złośliwego), Fortifity Personality (premia do osobowości) 20 pkt. Jako że miecz jest bardzo dobry, możesz zdecydować, że nie oddasz go Daedrze. Clavicus będzie wściekły i naturalnie nie da ci nagrody.


Profil redaktora Shane


Opublikowano:


Solucja i poradnik do gry TES IV: Oblivion

Solucja: Spis treści - lokacje, zadania, mapy

Poradnik: AlchemiaAtrybutyChorobyDomyKlasyKonieMagiaNiesławaPoradniki - walkaRasySkillbookiSławaTrening umiejętnościUmiejętnościWampiryzmZnaki zodiaku