Doppler

Przewodnik gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Doppler jest jednym z przeciwników, z jakimi możesz zmierzyć się w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Przesyłka? Wasz brat odebrał. Słowo daję, podobny do was jak... Hola?! Gdzie biegniecie?!
– Hanne Kluger, poczmistrzyni

Dopplery, zwane też vexlingami oraz mieniakami, to istoty, które potrafią przybrać kształt dowolnego humanoida czy zwierzęcia. Taka przemiana nie jest iluzją, którą można rozproszyć stosownym zaklęciem, lecz autentyczną i całkowitą metamorfozą. O obecności dopplera nie ostrzegą więc amulety ochronne ani wiedźmińskie medaliony. Ta cecha, połączona z nieprzeciętnym sprytem i inteligencją, czyniłaby z dopplerów wybornych zabójców czy złodziei – gdyby nie to, że są z natury dobroduszne, strachliwe i za wszelką cenę unikają rozlewu krwi.

Przyparte do muru dopplery są jednak niezwykle niebezpieczne – przybierając kształt wybranej osoby, przyswajają też jej umiejętności i doświadczenie. Innymi słowy, w pojedynku z dopplerem szermierz staje przeciw samemu sobie.

W walce z dopplerem należy używać srebrnego miecza – są na ten metal szczególnie wrażliwe, tak jak i pozostałe relikty. Kontakt ze srebrem, podobnie jak ostry ból, może nawet zmusić dopplera do natychmiastowej zmiany kształtu.

 

Gatunki:

Słabości:

Łupy:

Powiązane zadania:

Jak walczyć? Doppler jest zmiennokształtną istotą, która bynajmniej nie należy do agresywnych. Jeśli jednak zostanie zmuszony do walki, będzie się bronić, a pierwsze co zrobi, to... przybierze kształt przeciwnika.

To oznacza, że w pojedynku z dopplerem będziesz de facto walczył z samym sobą. Nigdy nie atakuj go, gdy osłoni się Znakiem Quen, i bądź szczególnie ostrożny, gdy będzie próbował używać innych wiedźmińskich znaków - staraj się ich unikać. Ty natomiast posmaruj swój srebrny miecz olejem przeciw reliktom i skup się na parowaniu i kontrowaniu uderzeń dopplera. Warto wspierać się również Znakiem Yrden, który spowolni przeciwnika, a także Znakiem Aksji, dzięki czemu istnieje szansa, że unieszkodliwisz go na kilka sekund. To powinno wystarczyć, by zadać kilka szybkich, czystych ciosów.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.