Opancerzony krabopająk

Przewodnik gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Opancerzony krabopająk jest jednym z przeciwników, z jakimi możesz zmierzyć się w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Na takiego klienta mówię "pancerny krabopająk". Z wierzchu może i twardziel, ale rozbierz go, a tam wszystko mięciusieńkie.
– Cwana Lisa, prostytutka z Mariboru

Jedyną słabością krabopająków są miękkie, wrażliwe odwłoki. Część z nich chowa je w wydrążonych pniach drzew – inne zaś, zwane pancernymi, wykształciły grube skorupy skrywające tę najdelikatniejszą część ciała.

Opancerzony krabopająk jest prawdziwym kolosem. Wykorzystując ogromną masę, obala i tratuje swe ofiary, potem zaś zjada zmiażdżona resztki. Podobnie jak inni przedstawiciele tego gatunku, jest jadowity – przed starciem najlepiej wypić więc Wilgę, która pomoże w neutralizacji zabójczych toksyn.

Dodatkowo, warto sprawdzić, czy ma się pod dostatkiem eliksirów leczniczych i bełtów do kuszy – z racji grubego pancerza ten rodzaj krabopająka jest wyjątkowo wytrzymały, walka z nim jest więc zwykle długa i wyczerpująca.

 

Gatunki:

Słabości:

Łupy:

Występowanie: można je spotkać w wilgotnych lasach i jaskiniach na Skellige

Jak walczyć? Opancerzony krabopająk to twardy orzech do zgryzienia. Jest wielki, szybki i wytrzymały, co sprawia, że walka może trwać naprawdę długo. Szczególnie należy uważać w chwilach, gdy potwór unosi swoje przednie odnóża i rozwiera paszczę - to bowiem oznacza, że szykuje się do szarży, której musisz uniknąć za wszelką cenę! Podobnie jak zwykłe krabopająki ich opancerzeni kuzyni bardzo lubią unieruchamiać wcześniej swoje ofiary za sprawą lepkiej pajęczyny. Ich ugryzienie są silnie jadowite, a do tego potrafią pluć trucizną na odległość, dlatego zażycie Wilgi przed walką jest więcej niż wskazane.

Naturalnie najskuteczniejszy w walce z tym insektoidem jest srebrny miecz posmarowany stosownym olejem. Atakuj z flanki lub od tyłu. Frontalny atak może sprawić, że krabopająk skryje się w swojej skorupie, a wówczas cała siłą włożona w cios wróci do atakującego i wystawi go na bolesny kontratak potwora! Kiedy zatem bestia przejdzie do obrony, najlepiej skorzystać ze Znaku Igni, który może podpalić przeciwnika na kilka sekund, co pozwoli ci zadać 1-2 silne ciosy, a kiedy przeciwnik otworzy szeroko swą paszczę, warto sięgnąć po... kuszę, gdyż nic tak nie zaboli tego insektoida, jak wybuchowy bełt wystrzelony wprost w jego gardziel. Przydaje się też Znak Yrden, który spowolni potwora, a także Quen, stanowiący ostatnią linię obrony przed niezwykle szybkimi atakami krabopająka.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.