Golem

Przewodnik gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Golem jest jednym z przeciwników, z jakimi możesz zmierzyć się w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Żeby się przebić przez tę ścianę, będę potrzebował dwudziestu górników, siedem mułów i trzy pudy saletry. Albo jednego golema.
– Vilmir Brass, sztygar z góry Carbon

Golem jest masą ożywioną zaklęciem. Całkowicie posłuszny poleceniom swojego stwórcy, niezwykle silny, niewrażliwy na ból, cierpliwy, zdolny obejść się bez choćby kropli napitku czy kęsa jadła, ten potwór doskonale nadaje się na strażnika bądź sługę. Raz sprowokowany do walki nie spocznie, póki nie zmiażdży przeciwnika albo sam nie rozpadnie się w pył.

Pokonać golema jest zaś niezwykle trudno – z oczywistych względów nie krwawi, nie odczuwa strachu ani litości, jest też niewrażliwy na ogień i trucizny. Co więcej, ciało golema jest twarde niczym skała – nawet srebrnym mieczem ciężko go więc ranić. Jedynym słabym punktem tego potwora jest podatność na działanie kwasu, pokrycie ostrza żrącym olejem może więc znacznie zwiększyć szansę na zwycięstwo.

Golem nie używa żadnej broni, bo też nie musi – jego pięści, ważące po sto funtów każda, jednym uderzeniem kruszą granitowe skały. Ciosów golema należy więc za wszelką cenę unikać – nie ma tarczy, która je zatrzyma, ani miecza, który je sparuje. Nie jest to wcale proste, bo potwór ten potrafi poruszać się z zaskakującą prędkością. Na szczęście jego ogromna masa sprawia, że nie jest zbyt zwrotny – gdy zacznie szarżę, szybko się nie zatrzyma, co doświadczony wiedźmin potrafi wykorzystać na swoją korzyść.

 

Słabości:

Łupy:

Powiązane zadania:

Jak walczyć? Golema, tak jak pozostałe istoty magiczne, cechuje bardzo duża siła, wytrzymałość i odporność na magię. Nie ima się go ogień, więc można zrezygnować ze Znaku Igni, a Yrden i Aard są go w stanie jedynie odrobinę osłabić. Niewątpliwie warto za to korzystać z ochrony, jaką zapewnia Quen, oraz oleju przeciw istotom magicznym.

Ulubionym atakiem golema jest szarża, przed którą zdecydowanie należy uskoczyć! Jest to zarazem największa słabość potwora, bowiem rozpędzony golem nie wyhamuje zbyt szybko, co powinno pozwolić ci doskoczyć i zadać mu co najmniej dwa silne ciosy w plecy. Rozwścieczony w ten sposób konstrukt może uderzyć pięściami w ziemię i wywołać falę uderzeniową, która powali każdemu w promieniu kilka metrów, dlatego po każdej serii ataków najlepiej uciekać na bezpieczną odległość. I zabezpieczać się Quenem.

Jeśli zwiększysz dystans, golem może próbować ciskać w ciebie wielkimi głazami. Tych oczywiście unikaj. Skróć dystans i przystąp do kolejnych ataków, najlepiej z flanki lub od tyłu. I pamiętaj, by nigdy nie próbować parowania ciosów tego potwora. To zwyczajnie niemożliwe.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.