Troll lodowy

Przewodnik gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Troll lodowy jest jednym z przeciwników, z jakimi możesz zmierzyć się w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Hu, hu, ha, nasza zima zła! Szczypie w uszy, śniegiem prószy, lodowe trolle po polach gna!
– pieśń ludowa, zasłyszana w północnym Kaedwen

Wyprawy na zaśnieżone szczyty nigdy nie są bezpieczne. Można poślizgnąć się i spaść w przepaść, zostać przysypanym przez lawinę – albo natknąć się na lodowe trolle. W odróżnieniu od mieszkających w niższych partiach gór trolli skalnych, te żyjące w wiecznym mrozie potwory w człowieku widzą tylko i wyłącznie smakowite mięso.

Być może wynika to z tego, iż żyjąc wśród niedostępnych grani, trolle lodowe nie wpadały na ludzi dość często, by opanować podstawy Wspólnej Mowy. Wedle innej opinii ukształtował je tak surowszy klimat panujący w najwyższych partiach gór. W tej krainie nigdy niekończącej się zimy przeżyć jest tak trudno, że nie ma miejsca na litość czy wyrozumiałość.

Jakby nie było, lodowe trolle są okrutniejsze od swych skalnych krewniaków – i choć stosują podobną taktykę, polegającą na rzucaniu ciężkimi kamieniami i używaniu w bezpośrednim zwarciu potężnych pięści – są wytrzymalsze i silniejsze, a przez to też groźniejsze. Tak jak i skalne trolle, plecy mają pokryte grubym pancerzem, który chroni je przed zadawanymi od tyłu ciosami, a znaczna masa sprawia, że są niewrażliwe na Znak Aard. Należy mieć się przed nimi na baczności zwłaszcza w trakcie śnieżnych burz – wówczas bowiem, wzmocnione panującym mrozem, walczą ze zdwojoną siłą.

 

Gatunki:

Słabości:

Łupy:

Występowanie: jaskinie w wysokich partiach gór

Powiązane zadania:

Jak walczyć? Trolle lodowe są bardzo rzadko spotykane, lecz w przeciwieństwie do swoich skalnych i jaskiniowych kuzynów, nie są zbyt skore do dyskutowania. Są niezwykle silne i wytrzymałe, dlatego pierwszym, co zrobisz podczas takiej konfrontacji, powinno być rzucenie Znaku Quen.

Trolle lodowe posiadają dwa groźne ataki specjalne. Pierwszy to szarża - jeśli zobaczysz nacierającego na ciebie trolla, zrób wszystko, aby przed nim uskoczyć! Drugi to uderzenie łapami o ziemię, które wywołuje falę uderzeniową zdolną powalić nawet najtwardszego wiedźmina. Zwykłe ciosy trolla są również bardzo silne, dlatego nawet nie myśl o tym, aby je parować, a jeśli spróbujesz uciec, spodziewaj się, że potwór ciśnie za tobą spory odłamek skały lub lodu.

Jak zatem pokonać lodowego trolla? Na pewno nie atakując z flanki lub od tyłu, ponieważ twardy pancerz czyni potwory niemal niewrażliwymi na takie próby. Unikaj ciosów bestii i szukaj luk w jej obronie, by zadać 1-2 silne ciosy i uciec przed kontratakiem. Ponadto trolle lodowe są wrażliwe na ogień, co sprawia, że Znak Igni może je chwilowo osłabić i zapewnić chwilę wytchnienia lub okazję do zadania kolejnego ciosu. Warto stosować również Znak Yrden, który może nieco spowolnić wroga. I pamiętaj, by nigdy nie atakować, gdy potwór skuli się i ukryje głowę w olbrzymich dłoniach. Twoje uderzenie nie tylko zostanie sparowane, ale również prawdopodobnie oszołomi cię, pozwalając przeciwnikowi na bardzo bolesny kontratak...


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.