Troll skalny

Przewodnik gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Troll skalny jest jednym z przeciwników, z jakimi możesz zmierzyć się w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Powiedz zagadka. Tylko prosta. Bo jak nie, to bum w łeb.
– troll skalny z jaskiń na Undvik

Jeśli wysoko w górach zobaczysz ruszające się kamienie, nie przecieraj oczu, tylko wyciągnij miecz – najpewniej masz przed sobą skalnego trolla. Co prawda nie każde spotkanie z tym potworem kończy się walką – trolle, choć niezbyt inteligentne, są jednak rozumne – ale lepiej przygotować się na najgorsze. Inaczej można skończyć jako wkładka do zupy.

Trolle używają bowiem ognia i prostych narzędzi, część z nich opanowała nawet podstawy Wspólnej Mowy. Choć lingwistyczne niuanse rodzaju koniugacji czy deklinacji im umykają, mają słabość do zagadek, rymowanek i wszelkiego rodzaju gier słownych, co przy odrobinie sprytu można wykorzystać na swoją korzyść.

Jeśli jednak już dojdzie do walki, trzeba wystrzegać się kamieni, które trolle ciskają z wielką siłą i zaskakującą precyzją, oraz potężnych, ciężkich pięści, którymi potrafią wgiąć najprzedniejszy nawet napierśnik czy kirys. Jako że ich grzbiet pokryty jest grubą warstwą skalnych narośli, ciosy zadane od tyłu nie czynią im prawie żadnej szkody. Należy więc walczyć z nimi twarzą w twarz – najlepiej za pomocą miecza pokrytego świeżo sporządzonym olejem przeciw ogrowatym.

 

Gatunki:

Słabości:

Łupy:

Występowanie: jaskinie

Powiązane zadania:

Jak walczyć? Walki ze skalnym trollem często można uniknąć, a wystarczy do tego odrobina sprytu. Jeśli jednak dojdzie już do takiej konfrontacji, to pierwszym, co powinieneś zrobić, jest rzucenie Znaku Quen.

Pod względem strategii walki trolle skalne nie różnią się zbytnio od innych ogrowatych. Wśród ich ataków specjalnych warto nadmienić szarżę - jeśli zobaczysz nacierającego na ciebie trolla, zrób wszystko, aby przed nim uskoczyć! Kolejna nieszablonowa zagrywka potwora to uderzenie łapami o ziemię, które wywołuje falę uderzeniową zdolną powalić nawet najtwardszego wiedźmina. Zwykłe ciosy trolla są również bardzo silne, dlatego nawet nie myśl o tym, aby je parować, a jeśli spróbujesz uciec, spodziewaj się, że potwór ciśnie za tobą spory odłamek skały - i to całkiem celnie!

Jak zatem pokonać skalnego trolla? Na pewno nie atakując z flanki lub od tyłu, ponieważ twardy pancerz czyni potwory niemal niewrażliwymi na takie próby. Unikaj ciosów bestii i szukaj luk w jej obronie, by zadać 1-2 silne ciosy i uciec przed kontratakiem. Warto stosować również Znak Yrden, który może nieco spowolnić wroga. I tak cały czas... Pamiętaj też, by nigdy nie atakować, gdy potwór skuli się i ukryje głowę w olbrzymich dłoniach. Twoje uderzenie nie tylko zostanie sparowane, ale również prawdopodobnie oszołomi cię, pozwalając przeciwnikowi na bardzo bolesny kontratak!


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.