Widłogon

Przewodnik gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Widłogon jest jednym z przeciwników, z jakimi możesz zmierzyć się w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Widłogon... Dobre sobie. Raczej, kurwa, mieczogon.
– Yavinn Buck, weteran Ochotniczego Hufu Mahakamskiego

Widłogon swoją dźwięczną nazwę zawdzięcza długim, ostrym wyrostkom wieńczącym jego ogon. Zadany nim cios potrafi przebić na wylot dębową tarczę i rękę, która ją trzyma, choćby chroniła ją kolcza rękawica. Innymi słowy, z widłogonem, nawet młodym, nie ma żartów.

Widłogony są aktywne za dnia. Polują zazwyczaj samotnie, rzadziej w parach. Atakują dużą zwierzynę, w tym udomowioną, przede wszystkim bydło i nierogaciznę, czasem też ludzi.

Jak wszystkie drakonidy potrafią, mimo znacznych rozmiarów, zręcznie atakować z powietrza. Swa masę i przewagę wysokości wykorzystują, uderzając w przelocie skrzydłami i obalając ofiarę. Na ziemi nieco mniej mobilne, lecz nadal groźne, wykorzystują nieco inną taktykę polegającą na atakowaniu masywnym, zakończonym kolcami ogonem.

 

Gatunki:

Słabości:

Łupy:

Występowanie: gniazdują w odosobnionych miejscach w Velen i na Skellige

Powiązane zadania:

Jak walczyć? Widłogon, podobnie jak inne drakonidy, preferuje atak z powietrza, który potrafi powalić nawet najbardziej postawnego męża. Unikanie jego pikujących ataków to podstawa, choć najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście strącenie potwora na ziemię przy pomocy kuszy, Znaku Aard lub Kartacza.

Kiedy widłogon znajdzie się już na ziemii, jest nieco mniej groźny, choć nie należy go nie doceniać! Być może nie należy on do najzwinniejszych potworów, jednak jego nabity jadowitymi kolcami ogon potrafi zwalić nóg i zatruć. Z uwagi na to tych ataków należy unikać za wszelką cenę, lecz skorzystanie na wszelki wypadek z Wilgi na pewno nie zaszkodzi. Bącząc na ogon potwora, nie można zapomnieć też o jego kłach i pazurach, choć te ataki można skutecznie parować i kontrować.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.