Triss Merigold

Przewodnik gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Triss Merigold jest jedną z dwóch postaci, z którymi Geralt może uwikłać się w prawdziwy romans w Wiedźminie 3.

W dwóch poprzednich grach z serii Triss Merigold bardzo zbliżyła się do Geralta. Nic zatem dziwnego, że pomimo powrotu Yennefer, rudowłosa czarodziejka postanowiła powalczyć o względy Białego Wilka.

Do twojego pierwszego spotkania z rudowłosą pięknością dojdzie w Novigradzie, a dokładnie podczas misji Stosy Novigradu. W mieście, w którym łowcy czarownic zaciekle tropią wszelkich adeptów sztuk tajemnych, Triss okaże się być w nie lada tarapatach i to właśnie tobie przyjdzie ją z nich wyciągnąć. W zamian za to czarodziejka pomoże ci w poszukiwaniach skarbu hrabiego Reuvena, a nawet odda się w ręce łowców czarownic, by pomóc ci uzyskać ważne informacje na temat Jaskra. Na szczęście uda się wam wyjść cało z opresji, a trudne chwile sprawią, że między Wiedźminem a czarodiejką znów zacznie iskrzyć.

Triss nie poprzestanie jednak na rozprawie z liderami łowców czarownic. Jej nowym życiowym celem okaże się wyprowadzenie z Novigradu możliwie jak największej liczby magów. Nie trzeba chyba dodawać, że jeśli zależy ci na romansie z czarodziejką, będziesz musiał jej w tym pomóc.

Pierwszym poważnym testem będzie zadanie Kwestia życia i śmierci, podczas którego spróbujecie uratować Alberta Vegelbuda - domorosłego miłośnika magii i alchemii. W trakcie specjalnie wyprawionej uczty ty oraz Triss znajdziecie się na chwilę sami w romantycznym zakątku ogrodów rezydencji Vegelbudów. Twoja towarzyszka, nieco pijana, otworzy wówczas przed tobą swoje serce. Jeśli ją pocałujesz - i to przy akompaniamencie fajerwerków! - romans rozkwitnie na dobre. Jeśli unikniesz pocałunku, oboje postanowicie zapomnieć o tym, co zaszło.

Kolejną ważną próbą dla waszej miłości będzie zadanie poboczne Teraz albo nigdy. Jego celem będzie uratowanie jak największej liczby novigradzkich magów i wyprowadzenie ich kanałami do portu, gdzie wejdą na pokład należącego do Dijkstry statku i z biletem w jedną stronę wyruszą do Koviru. Triss, jako inicjatorka akcji, również postanowi popłynąć razem ze swymi konfratrami. Jeśli wówczas wyznasz jej miłość, czarodziejka w ostatniej chwili zdecyduje się pozostać w Novigradzie, a romantyczna scena zakończy się krótką, lecz bardzo intensywną randką w miejscowej latarni. Jeśli postanowisz nie zatrzymywać Triss, ta faktycznie odpłynie, lecz i tak powróci potem, by pomóc ci w ostatecznej walce z Dzikim Gonem.

Pewien drobny romantyczny epizod pojawi się również podczas zadania Najciemniej jest pod latarnią. Wówczas, podczas wykorzystania hydromancji w celu odnalezienia Filippy Eilhart, na powierzchni wody pojawi się obraz bliżej nieznanego domu. Jeśli będziesz naciskał, by Triss opowiedziała ci nieco więcej o tej wizji, czarodziejka w końcu zdradzi, że jest to dom w Port Vanis, który zaoferował jej król Tankred w przypadku przyjęcia propozycji służby na jego dworze. Jeżeli romansujesz z Triss, ta przyzna również, że kiedyś chciałaby tam zamieszkać razem z tobą.

Finał romansu nastąpi po zakończeniu głównego wątku fabularnego. Jeśli wyznałeś Triss miłość, wyruszycie wspólnie do Koviru, gdzie czarodziejka zostanie mianowana nadworną doradczynią miejscowego monarchy. Ty natomiast będziesz wieść spokojne życie u jej boku, okazjonalnie wykonując dla sportu wiedźmińskie zlecenia.


Mrozie


Opublikowano:

Zobacz komentarze ()
Ostatnia aktualizacja:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.