Żywiołak lodu

Przewodnik gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Żywiołak lodu jest jednym z przeciwników, z jakimi możesz zmierzyć się w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Pomyślałem sobie – co robi góra lodu w środku jakiegoś laboratorium? A potem ta góra lodu wstała i połamała mi nogi.
– Yannick Lovt, włamywacz

Żywiołak lodu jest bryłą zamarzniętej wody, w którą tchnięto życie za pomocą magii. Pozbawiony własnej świadomości czy woli, żywiołak jest bezwzględnie posłuszny rozkazom czarodzieja, który go stworzył. A rozkaz ten brzmi zwykle: zabij.

Żywiołaki lodu nie mają ani żadnych oporów przed wykonaniem tego polecenia, ani też specjalnych trudności. Obdarzone niezwykłą siłą, całkowicie niewrażliwe na trucizny i ogień, pozbawione wrażliwych organów, twarde jak zmrożona skała są niezwykle trudnymi przeciwnikami. Jedyne, co może przechylić szalę zwycięstwa w starciu z żywiołakiem lodu to petarda dwimerytowa – opiłki tego metalu zakłócają bowiem działanie ożywiającego potwora zaklęcia. Poza tym zostają już tylko modlitwy.

 

Słabości:

Łupy:

Występowanie: można je spotkać w starych ruinach i laboratoriach magów

Powiązane zadania:

Jak walczyć? Żywiołak lodu, podobnie jak jego kuzyni reprezentujący ziemię i ogień, bazuje przede wszystkim na ogromnej sile, wytrzymałości i odporności na magię. Nie sposób go otruć czy wywołać w nim krwawienia, a wbrew logice nie ima się go nawet ogień, dlatego Znak Igni oraz petardy podpalające lepiej zachować na inne okazje.

Czego się zatem chwycić? Przede wszystkim bomb dwimerytowych oraz Znaku Yrden, które mogą potwora osłabić i spowolnić. Wprawdzie żywiołak lodu nie należy do najzwinniejszych przeciwników, jednak podobnie jak jego kuzyni posiada szereg groźnych ataków specjalnych. Jeśli żywiołak podniesie wysoko jedną ze swoich stóp, spodziewaj się po chwili wielkiego tąpnięcia, które rozedrze podłoże wokół potwora, zadając spore obrażenia. Jeszcze bardziej piornujący efekt ma wyskok stwora. Atak ten tworzy potężną falę uderzeniową, która nie tylko może cię powalić, ale również zamknąć na ok. 15 s w niewielkim lodowym kręgu, nierzadko uniemożliwiając ucieczkę przed kolejnymi ciosami żywiołaka. Zważywszy na powyższe, staraj się cały czas przebywać pod osłoną Znaku Quen, co pozwoli ci uniknąć przykrych efektów ataków, przed którymi nie zdołasz uciec.

Najsłabszą stroną żywiołaka lodu jest jego szybkość. Jeśli dodatkowo spowolnisz przeciwnika znakiem Yrden, unikanie ciosów jego pięści nie powinno być szczególnie trudne. Staraj się wówczas flankować potwora lub atakować od tyłu - oczywiście srebrnym mieczem wysmarowanym olejem przeciw istotom magicznym. I nigdy, przenigdy, nie próbuj parować ciosów tej istoty.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.