Imlerith

Przewodnik gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Imlerith jest jednym z bohaterów gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Imlerith, straszliwy generał Gonu – postać, którą wiedźmin często widywał w koszmarnych snach – od długiego czasu podążał tropem Ciri, by złapać i oddać ją w ręce swego władcy, Eredina.

Imlerith był potężnym i brutalnym wojownikiem, weteranem wielu wojen i podbojów, jakich w ciągu wieków lud Aen Elle dokonywał w innych światach. Nade wszystko cenił sobie fizyczną konfrontację i bezpośrednie, krwawe starcia, w których o życiu i śmierci decydowały wyszkolenie, szybkość i siła.

Imlerith brał udział w ataku na Kaer Morhen i dał się poznać obrońcom jako śmiertelnie groźny przeciwnik. Choć Vesemir, mistrz Geralta i innych wiedźminów, bohatersko mu się opierał, ostatecznie, ku rozpaczy nas wszystkich, po krwawym boju zginął z jego ręki.

Niezależnie od rasy czy urodzenia, pragnienia i rozkosze większości wojowników są w dużej mierze takie same. Wedle wiadomości, jakie Ciri otrzymała od Avallac'ha, Imlerith co jakiś czas folgował przyjemnościom ciała, w związku z czym podczas wizyt w naszym świecie bywał gościem na sabacie wiedźm.

Tam też doszło do finalnej konfrontacji. W starciu ze Imlerithem Geralt odniósł ostatecznie zwycięstwo, zabijając generała Gonu i mszcząc tym samym śmierć swego preceptora, Vesemira.

Powiązane zadania


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.