Baba wodna

Przewodnik gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Baba wodna jest jednym z przeciwników, z jakimi możesz zmierzyć się w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Mówi się, że baby wodne są żonami utopców. Skoro tak, to nie dziwię się, że takie z nich skurwysyny.
– Szymcha z Odmętów

Niektóre opowieści mówią o tym, jak wodne baby i wodnice zwabiały podróżnych do swoich zbudowanych na bagnach chatynek, udając zabłąkane starowinki. W istocie tylko ktoś bardzo pijany lub ślepy mógłby pomylić jej śmierdzące szlamem i padliną leże z przytulnym schronieniem, a potwora z babcią. Pomarszczone i pokryte brodawkami ciało wodnej baby mierzy bowiem niemal dwa metry i cuchnie mułem i rybami. Z karku sterczą jej długie na dwie piędzi kostne wyrostki, a obrazu dopełniają włosy jak wiecheć wodorostów i szpony, których nie powstydziłby się wilkołak.

Podobnie jak utopce, z którymi często dzielą tereny łowieckie, baby wodne i wodnice występują w płytkich rzeczkach, jeziorach i na trzęsawiskach. Pomimo znacznych rozmiarów doskonale pływają. Nawet w gęstej, mulistej wodzie są niezwykle zwinne – przemieszczają się błyskawicznie z miejsca na miejsce, by wynurzyć się za plecami ofiary. Czasem ciskają też kulami błota, by oślepić przeciwnika.

Baby wodne są szczególnie aktywne i niebezpieczne w czasie deszczu, który dodatkowo utrudnia użycie przeciw nim Znaku Igni, w normalnych warunkach skutecznego przeciw wszystkim wodnym stworzeniom.

 

Gatunki:

Słabości:

Łupy:

Występowanie: bagna, jeziora, przybrzeżne jaskinie

Powiązane zadania:

Jak walczyć? Baby wodne są niezwykle szybkie i silne, a do tego często współpracują z utopcami i bagiennikami, co czyni je szczególnie niebezpiecznymi. W przypadku konieczności starcia z taką "koalicją", warto sięgnąć po petardę Smoczy Sen i podpalić ją Znakiem Igni, tym samym poważnie przerzadzając szeregi wroga.

Znakomicie pływają zarówno w wodzie, jak i w bagnie, dlatego walcząć z takim potworem na jego terytorium, należy cały czas obserwować taflę akwenu, ponieważ stwór może wynurzyć się w każdej chwili! Częściowo przed efektami takiego ataku może zabezpieczyć cię znak Yrden, który spowolni potwora. Bardzo dobrze działa również Znak Aksji, który pozwala oszołomić bestię na kilka sekund, co powinno wystarczyć, by zadać jej 2-3 ciosy srebrnym mieczem, najlepiej wysmarowanym olejem przeciw trupojadom.

Warto nadmienić, że baby wodne lubią ciskać w swe ofiary błotnymi pociskami - i robią to naprawdę celnie! Staraj się uniknąć trafienia, inaczej zostaniesz oślepiony na kilka ładnych sekund i tym samym wystawisz się na ataki potwora. Ten wówczas spróbuje rozszarpać cię swoimi pazurami. Ataki te możesz parować, a w przypadku udanej kontry, możesz zadać bestii druzgocący cios.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.