CD Projekt RED planuje kolejne gry w uniwersach Wiedźmina i Cyberpunka

Mimo upływu lat, trylogia gier o Wiedźminie nadal przynosi CD Projekt RED duże zyski. Jeśli dodać do tego ciepłe przyjęcie, z jakim spotkał się Cyberpunk 2077 na tegorocznych targach E3 oraz gamescom, trudno się dziwić, że polski producent gier zamierza oprzeć swoją przyszłość na tych dwóch markach.

Taką informację zdradza Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej CD Projekt za pierwsze półrocze 2019 r. Szczególnie ciekawie prezentuje się część poświęcona strategii rozwoju firmy:

Czynnikiem kluczowym dla utrzymania w przyszłości dotychczasowej wysokiej dynamiki rozwoju segmentu CD PROJEKT RED jest dalsze rozwijanie wewnętrznej umiejętności produkowania gier najwyższej światowej klasy i jakości, w połączeniu ze zdolnością efektywnej komunikacji z graczami na całym świecie. Od strony zarządzania realizowanymi projektami posiadanie dwóch linii produktowych – Wiedźmin/The Witcher i Cyberpunk oraz niezależnych zespołów deweloperskich będzie umożliwiać prowadzenie równoległej produkcji poszczególnych projektów i wyrównanie planu wydawniczego w kolejnych okresach. Zmiana działalności na model wydawniczy oparty o dwie funkcjonujące równolegle marki i kilka równocześnie realizowanych projektów potencjalnie pozwoli na optymalizację produkcyjną i finansową, zwiększenie częstotliwości premier i łącznej wysokości przychodów oraz dalszą dywersyfikację ryzyk, zaś przed twórcami zatrudnionymi w Spółce otworzy więcej możliwości samorealizacji zawodowej.

Powyższe słowa po raz kolejny potwierdzają, że CD Projekt RED nie zamierza porzucić kury znoszącej złote jaja, jaką jest seria o Wiedźminie. Wprawdzie RED-zi wielokrotnie podkreślali już, że historia Geralta z Rivii jest już zamknięta, jednak nic przecież nie stoi na przeszkodzie, aby bohaterką kolejnej trylogii uczynić np. Ciri. A może nawet Wiedźmin wkroczy do zupełnie innego segmentu gier, np. strategii turowych?

Prędko się o tym nie przekonamy, jednak fani Wiedźmina i Cyberpunka mogą spać spokojnie. Kolejne gry w tych światach to prawie pewnik.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: