CD Projekt RED zakończyło współpracę z agencją 5 Żywiołów. To koniec Szkoły Wiedźminów?

W ubiegłych latach wielokrotnie wspieraliśmy medialnie Szkołę Wiedźminów, znaną na cały świat jako The Witcher School, która pozwalała przenieść się na chwilę do Kaer Morhen prosto z naszej rzeczywistości. Wszystko jednak wskazuje na to, że więcej już takich LARP-ów nie będzie...

A przynajmniej nie będzie takich LARP-ów organizowanych przez agencję 5 Żywiołów. Powód? Bliżej nieokreślona grupa odkryła, że Anna Wawrzyniak, żona jednego z głównych organizatorów Szkoły Wiedźminów, Dastina Wawrzyniaka, współpracowała swego czasu z fundacją Ordo Iuris. Gdy doniesiono o tym CD Projekt RED, deweloper postanowił wycofać licencję udzieloną The Witcher School na ich działalność. Wszystko to miało miejsce w lutym, a teraz, w maju, po trzymiesięcznym okresie wypowiedzenia, współpraca pomiędzy RED-ami a 5 Żywiołami oficjalnie dobiegła końca.

CD Projekt RED skomentowało sprawę krótkim komunikatem:

 

W lutym zdecydowaliśmy się zakończyć współpracę z organizatorami Szkoły Wiedźminów, a właśnie dobiegł końca trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Ta kooperacja dotyczyła tylko samego LARP-u i powiązanych z nim gadżetów.

Agencja 5 Żywiołów potwierdziła te doniesienia w obszernym oświadczeniu na Facebooku, które zamieszczamy poniżej. Przedstawiciele zaznaczyli, że zakończenie współpracy z RED-ami, które dodatkowo nastąpiło po bardzo ciężkich okresie pandemicznym, prawdopodobnie zaprowadzi do zamknięcia działalności agencji.

Mimo wszystko pracownicy 5 Żywiołów nie zamierzają się poddawać i już pracują nad LARP-ami osadzonymi w autorskim świecie. Oczywiście trudno spodziewać się, by zyskały one taką popularność jak Szkoła Wiedźminów, choć setki pozytywnych opinii na temat wydarzeń organizowanych przez agencję być może pomogą jej ponownie stanąć na nogi.

A jak wy oceniacie ten ruch CD Projekt RED?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.