Skwer w Łodzi otrzyma imię Geralta z Rivii!

Nieczęsto zdarza się, by bohaterowie literatury fantastycznej użyczali swych imion miejscom należącym do "naszej" rzeczywistości. Geralt z Rivii zyskał sobie jednak taką sławę, że niebawem zaistnieje w świadomości mieszkańców Łodzi jako patron jednego ze skwerów!

Inicjatywa nadania mu imienia Geralta z Rivii powstała z okazji siedemdziesiątych urodzin Andrzeja Sapkowskiego, które "ojciec" Wiedźmina obchodził w zeszły czwartek. Pisarz jest rodowitym łodzianinem, dlatego rajcowie miejscy wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Tomaszem Kacprzakiem przygotowali projekt uchwały, w myśl której fragment pl. Komuny Paryskiej otrzyma imię słynnego zabójcy potworów.

 

Dzisiaj są 70 urodziny człowieka, który dla Łodzi jest postacią ważną. Andrzej Sapkowski 10 lat temu otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Łodzi. Jest najczęściej wydawanym polskim pisarzem po Lemie. Postać Wiedźmina, którą stworzył, jest już ikoną popkultury. Doczekał się wielu wydań powieści, serialu, filmu i trzech gier komputerowych Możemy być dumni, że jest łodzianinem, który tu się urodził i tu mieszka - powiedział w w rozmowie z Expressem Ilustrowanym wiceprezydent Łodzi, Krzysztof Piątkowski.

Autor sagi jest przychylny pomysłowi rady miejskiej. Jeśli nie wydarzy się żadna katastrofa, 4 lipca 2018 r. uchwała stworzona przez Kacprzaka zostanie przyjęta przez magistrat. Uroczyste odsłonięcie tabliczki z imieniem Geralta odbędzie się w sierpniu. Oczywiście na uroczystości nie zabraknie Andrzeja Sapkowskiego.

A jak wam się podoba ten pomysł?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.