Wiedźmin 3: Dziki Gon

Solucja i poradnik gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano:

Wiedźmin 3: Dziki Gon to ogromna, wielowątkowa gra. Wśród wojennej zawieruchy, jaka panuje pomiędzy Królestwami Północy a Nilfgaardem łatwo zgubić drogę, co w nieprzystępnym świecie Białego Wilka może skończyć się tragicznie... Na szczęście z pomocą przychodzi nasza solucja, która zawiera dokładny opis przejścia poszczególnych lokacji oraz zadań, jakich podejmie się Geralt z Rivii w finałowej odsłonie wiedźmińskiej trylogii.

Działy solucji podzielono na kilka kategorii. W sekcji "eksploracja" znajdziecie dokładny opis danej lokacji z odnośnikami do zadań. Z kolei pod linkami w sekcjach "Wątek główny", "Zadania poboczne", "Wiedźmińskie zlecenia" kryją się opisy konkretnych zadań, których tytuły pozostają w całkowitej zgodzie z nazewnictwem zaczerpniętym z gry.

W chwili obecnej solucja jest niekompletna, jednakże będzie na bieżąco uzupełniania.

PrologBiały SadVelen / Ziemia NiczyjaNovigradRynsztunek

Prolog

Wątek główny

Biały Sad

Wieś Biały Sad i jej okolice pełni funkcję rozszerzonego prologu, dlatego nie musisz martwić się, że tarfisz tutaj na przeciwników znacząco przewyższających twój poziom doświadczenia. W trakcie tej części gry warto wykonać wszystkie misje poboczne, aby maksymalnie wzmocnić Geralta i zdobyć możliwie jak najlepszy ekwipunek. Walkę z gryfem pozostaw sobie na koniec, gdyż pokonanie bestii oznacza rychłe zakończenie tej części gry.

Eksploracja

Wątek główny

Zadania poboczne

Wiedźmińskie zlecenia

Poszukiwania

Velen / Ziemia Niczyja

Po dotarciu do Velen zyskujesz już niemal niczym nieograniczoną wolność podróży. To nie oznacza, że nie musisz na siebie uważać, bowiem na Ziemi Niczyjej czeka wielu wrogów - zarówno potworów, jak i tych nieco bardziej ludzkich. To jednak tutaj po raz ostatni widziano Ciri, więc nie masz wyboru - musisz rozpocząć poszukiwania bez względu na to, co czyha w sercu tej wyniszczonej wojną krainy.

Część eksploracyjną solucji podzielono tutaj na kilka sektorów, z których każdy został nazwany albo używaną w grze nazwą geograficzną, albo punktem charakterystycznym dla danej mapy. To powinno ułatwić poruszanie się zarówno po Velen, jak i po naszym poradniku.

Eksploracja

Wątek główny

Zadania poboczne

Wiedźmińskie zlecenia

Poszukiwania

Novigrad

Novigrad to prawdziwa perła północy - i zarazem największe miasto w Wiedźminie 3. W tej części gry odwiedzisz zarówno tę bogatą metropolię jak i otaczajace je tereny Zamurza i zachodniej Redanii. Odwiedzisz również słynący ze swojej Akademii Oxenfurt, choć samej uczelni niestety nie uda ci się zwiedzić. Odnalezienie Ciri na tak dużym obszarze jest nie lada wyzwaniem, a jeśli wziąć pod uwagę panoszących się po Wolnym Mieście kapłąnów Wiecznego Ognia oraz łowców czarownic, a także trudną sytuację polityczną obecnego pogranicza, misja wydaje się prawie niemożliwa...

Część eksploracyjną solucji podzielono tutaj na kilka sektorów, z których każdy został nazwany zgodnie z używaną w grze nomenklaturą.

Eksploracja

Wątek główny

Zadania poboczne

Wiedźmińskie zlecenia

Poszukiwania

Rynsztunek

W przekroju całej gry możesz skompletować rynsztunki kilku różnych wiedźmińskich cechów, a następnie znaczące je ulepszyć. Uczynisz to odnajdując kolejne schematy, czyli de facto wykonując poniższe zadanie. Ta część solucji wskaże ci dokładnie miejsca, gdzie znajdują się diagramy wiedźmińskiego ekwipunku, a także z jakimi niebezpieczeństwami musisz się liczyć, próbując je zdobyć.

Szkoła gryfa

Szkoła kota